Zelinová a Černek bronzoví na M-SR v cyklokrose.

06.12.2017 20:24:29
Zelinová a Černek  bronzoví na M-SR v cyklokrose.

V nedeľu 3.12.2017 sa uskutočnili M-SR v cyklokrose na zamrznutej a zasneženej trati v Bánovciach nad Bebravou. Aj náš klub na štarte zastupovalo niekoľko favoritov na zisk medailí v rôznych kategóriách.

V kategórii starších žiakov sme mali najpočetnejšie zastúpenie. Na trati si výborne počínal S.Ihring, ktorý bojoval od začiatku o medailu no napokon po niekoľkých pádoch obsadil nepopulárne 4 miesto. Majstrom Slovenska sa stal M.Schwarzbacher ŠK Železiarne Podbrezová. Smolu konečne prelomil R.Jackuliak, ktorý po bojovnom výkone obsadil 8.m. Ďalší naši pretekári obsadili : P.Antal 16.m,M.Ďurík 17.m., F.Moravec 18.m.

V kategórii mladších žiakov bojovali na trati a občas aj na zemi D.Sochan a J.Benča. Obaja podali bojovný výkon. Lepšie sa darilo D.Sochanovi na 12.m. J Benča prišiel na 17.m.

V kategórii kadetiek sme mali tri horúce želiezka na medailu. Napokon na ťažkej trati najlepšie zabojovala V.Zelinová, ktorá získala bronzovú medailu pre náš klub. Zvíťazila T.Kurnická CYS - Akadémia Petra Sagana. Výborne sa s nástrahami trate, ľadom a snehom, vysporiadala aj V.Paulíková ktorá obsadila pekné 7.m., S.Záhorcová skončila na 10.m.

Juniori patrili v celom Slovenskom pohári k favoritom a tak sme dúfali v zisk ďalšieho kovu. Od začiatku sa na druhom mieste držal M.Černek, ktorý napokon po technických problémoch skončil až bronzový. Zvíťazil jeho reprezentačný kolega L.Kubiš ŠK Železiarne Podbrezová. Nepopulárne 4.miesto obsadil ďalší náš pretekár M.Baniar.

V celkovom hodnotení Slov.pohára skončila kadetka S.Záhorcová na peknom 3.m. a V Zelinová na 4.mieste. Medzi juniormi skončili M.Černek na 2.m. a M.Baniar na 3.mieste.

Gratulujeme všetkým pretekárom.

Výsledky: http://www.cyklistikaszc.sk/sk/cyklokros/slovensky-pohar