Benča skončil druhý v Topoľčiankach

02.11.2023 14:03:48
Benča skončil druhý v Topoľčiankach
Cez víkend sa uskutočnilo cyklokrosové dvoj-kolo SP UCI C2 kategórie v Topoľčiankach.
V sobotu bola trať poriadne rozbahnená a preverila technické schopnosti všetkých pretekárov.
Najviac sa darilo kadetovi Tadeášovi Rybanskému,
ktorý po páde bojoval o pódium až do konca pretekov a nakoniec obsadil výborne 4. miesto. Starší žiak B. Peszeki po zlom štarte zabojoval a nakoniec finišoval na peknom 8. mieste. A. Peszekiová obsadila v spoločnej kategórii žiačok 19. miesto ako štvrtá mladšia žiačka. Mladší žiak D. Kozár po bojovnom výkone finišoval v ťažkých podmienkach na peknom 12. mieste. Juniori mali preteky zaradené opäť do kategórie UCI C2. Jakub Benča jazdil stále v top 10, no po páde a narazenom kolene klesol na 25. miesto.
Ostatní pretekári zabojovali s ťažkými podmienkami a obsadili:
Starší žiaci : T. Sklenka 18. miesto, A. Jelža 32. miesto, M. Michaleje 39.miesto.
Kadeti: J. Glezgo 14.miesto, M. Barényi 16. miesto, T. Molota 40. miesto, M. Májik 44.miesto, Ch. Jelža 45. miesto.
Juniori: A. Antal 30. miesto.
Muži Elite R. Jackuliak 17. miesto.
V nedeľu na rovnakom okruhu, ale v opačnom smere sa opäť bojovalo o body. Podmienky na trati boli úplne odlišné a trať bola rýchlejšia a suchšia.
Starší žiak B. Peszeki
sa po zlepšenom výkone posunul na výborne 6. miesto. Kadet T. Rybanský sa po dobrom štarte pohyboval na treťom mieste no napokon klesol na konečné 5. miesto. Žiačka A. Peszekiová si polepšila na 16.miesto ako druhá mladšia žiačka.
Perfektný výkon podal junior J.Benča, ktorý bojoval dlho o víťazstvo no defekt ho odsunul na výborné 2.miesto. A. Antal skončil na 9. mieste. Do TOP 10 sa prebojoval aj Robo Jackuliak a získal pekné 7. miesto.
Ďalší naši pretekári skončili nasledovne:
Mladšia žiačka: N. Klimentová na 21. mieste
Mladší žiaci: D. Kozár na 15. mieste
Starší žiaci: T. Sklenka 25. miesto, A. Jelža 33. miesto, M. Michaleje 45. miesto.
Kadeti: J. Glezgo 13. miesto, M. Barényi 31. miesto, T. Molota 42. Miesto, M. Májik 43.miesto, Ch. Jelža 44.miesto.

GRATULUJEME