V Podbrezovej Peszeki na 4.mieste

17.10.2023 20:35:27
V Podbrezovej Peszeki na 4.mieste
V nedeľu 15. októbra pokračoval Slovenský pohár v cyklokrose v Podbrezovej druhým kolom.
Na technickej trati sa nestratili ani naši pretekári. Najlepšie sa darilo staršiemu žiakovi B. Peszekimu, ktorý bojoval o pódium počas celých pretekov. Napokon obsadil nepopulárne 4. miesto, ale predviedol výborný výkon. A. Jelža v rovnakej kategórii finišoval na 24. mieste, M. Michaleje obsadil 34. miesto.
Bojovný výkon podala aj A. Peszekiová, ktorá skončila v žiačkach na 11. mieste, najlepšia z mladších žiačok. Svoju premiéru v žiačkach si odkrútila aj N.Klimentová, ktorá došpurtovala na 23.mieste. Mladší žiak D. Kozár jazdil na výbornom 6. mieste, ale po páde a technických problémoch obsadil 19. miesto.
Kadeti jazdili na 30 minút + kolo. Tadeáš Rybanský obhajoval víťazstvo z prvého kola v Selciach. Odštartoval dobre, no po kolízií na trati a páde stratil veľa času. Predviedol vynikajúcu stíhaciu jazdu a napokon obsadil pekné 8. miesto. J. Glezgo dlho jazdil v top 10, napokon došpurtoval na 12.mieste, M. Barényi prišiel na 28.mieste, M. Májik na 37. mieste, T. Molota na 42. mieste a Ch. Jelža na 44. mieste.
Juniorské preteky boli s bohatou medzinárodnou účasťou. J. Benča podal super výkon a dlho jazdil na 3.mieste. Napokon finišoval na výbornom 6. mieste, ako druhý Slovák. F. Záhorec bojoval naplno a napokon obsadil 23.miesto. A. Antal dokončil preteky na 25.mieste., G. Sukop preteky nedokončil.