Na úvod sezóny dve víťazstvá pre A.Peszekiovú

10.04.2024 10:48:28
V Trnave cyklisti roztočili pedále

Cez víkend 6. - 7.4.2024 sa v Trnave a Jaslovských Bohuniciach rozbehla sezóna Slovenského pohára v cestnej cyklistike. V príjemnom počasí a za veľkej účasti aj zahraničných pretekárov z CZE, POL, HUN odštartovali v sobotu preteky kritériom v uliciach Trnavy a v neďeľu na 27 km dlhom okruhu v okolí Jaslovských Bohuníc.
V sobotu v kategórii nábor obsadil 2. m.???? S. Karovič, v ml. žiačkách po výbornom výkone vybojovala víťazstvo???? A. Peszekiová.
Mladší žiak D. Kozár bojoval o pódium až do poslednej bodovačky a obsadil 6. miesto.
St.žiak B.Peszeki finišoval na 12.m., T.Sklenka 30.m., A.Jelža 33.m., M. Michaleje 51.m., M. Šípoš 62.m. Najpočetnejšia kategória kadetov mala 85 štartujúcich a najlepšie sa darilo J.Glezgovi na 18.m., T. Rybanský skončil na 30.m., Ch.Jelža 66.m., T. Molota 71.m., M. Barényi po páde 82.m. Juniori A. Antal obsadil 18. m. a G. Sukop 52.m.

V nedeľu na okruhoch v okolí J. Bohuníc si po výbornom výkone druhé víťazstvo???? pripísala A. Peszekiová MŠK CK Žiar nad Hronom.
Ml.žiak D. Kozár si polepšil na 5. miesto. Starší žiaci odjazdili dva okruhy 54 km a najlepšie sa darilo B. Peszekimu, ktorému nevyšiel záverečný špurt a finišoval na peknom 12. mieste. T. Sklenka prišiel v hlavnej skupine na 28.m. A. Jelža po kolízii na trati stratil kontakt s vedúcou skupinou a prišiel na 37.m., T.Šípoš finišoval na 51.m., M. Michaleje mal smolu keď sa zaplietol do pádu a po tech.problémoch obsadil 55.m. Kadeti na 81 km trati spolu so ženami a juniorkami jazdili aktívne od štartu. Napokon v špurte hlavnej skupiny sa výborne zorientoval J. Glezgo, ktorý finišoval v top 10 na super 8. mieste. Zvíťazil J. Tesaŕík, MAPEI MERIDA, pred druhým A. Žufánekom, TUFO PARDUS PROSTEJOV. V prvej skupine prišiel aj T. Rybanský na peknom 20. mieste.
Juniori štartovali v spoločnej kategórii s mužmi a porcia 135 km bola poriadna výzva pre všetkých. Výborne s prehľadom išiel
A. Antal MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý jazdil vpredu početneho pelotónu. Napokon v záverečnom špurte finišoval na výbornom 9. mieste.