Kozár vybojoval prvé striebro

18.04.2024 10:43:58

Kozár strieborný v Bánovciach

Posledný víkend 13. -14.4.2024 bol bohatý na pretekový kalendár.

V sobotu sme sa predstavili na Tour Petra Sagana v Trenčíne, kde sa konalo 1.kolo na horských bicykloch.

Najlepšie sa darilo našej mladšej žiačke A. Peszekiovej, ktorá napriek štartu z posledného radu skončila tesne pod pódiom na výbornom 4.m. N. Klimentová finišovala na 9.m. Mladší žiak D. Kozár obsadil 17.m., S. Karovič 47.m. a Š. Závadský 51.m.

Starší žiaci podali bojovný výkon a postupne sa prebojovali štartovým poľom až na 8.m. B. Peszeki, A. Jelža skončil na 16.m.,

M. Michaleje 34.m., T. Šípoš na 36.m.V kategórii mini dievčatá obsadila S. Imrišová pekné 14.m.

V sobotu kadeti štartovali na pretekoch v Námešti nad Oslavou( CZ), kde bolo na programe 1.kolo Brilon cup v cestnej cyklistike.

Na 10 km zvlnenom okruhu v okolí obce absolvovali kadeti 6 kôl, striedavo po kockách a asfalte. Od štartu sa išlo poriadne rýchlo a pole pretekárov sa natiahli a roztrhlo na niekoľko skupín. Z našich najlepšie finišoval T. Rybanský na 35.m. keď nezachytil rozhodujúci únik prvej skupiny. Napokon finišoval na peknom 35.m. Ch. Jelža obsadil 99.m., J. Glezgo a T. Molota preteky nedokončili.

V nedeľu pokračoval Slov. pohár 3.kolom v okolí Bánoviec nad Bebravou, kde sa na 21,5 km dlhom, zvlnenom okruhu vystriedali všetky mládežnícke kategórie. Náš klub získal opäť pódiové umiestnenie zásluhou D. Kozára, ktorý si vyšpurtoval striebro. Zároveň to bolo Denisove premiérové pódium v kariére. Žiačka

A. Peszekiová obsadila v spoločnej kategórii so staršími žiačkami 11.m. ako najlepšia mladšia žiačka. Starší žiaci bojovali od začiatku zostra a pelotón sa rýchlo rozdelil na menšie skupinky. V tej druhej za osamote jazdiaci víťazom J. Záchenským CYS AKADÉMIA P. Sagana finišoval na výbornom 5.m. náš

B. Peszeki. V druhej skupine špurtovali

A. Jelža na 13.m. a T. Sklenka na 14.m. M. Michaleje obsadil 29.m. a T. Šípoš 31.m.

Kadeti na 86 km dlhej trati v spoločnej kategórii s juniorkami a ženami špurtovali o víťazstvo až v záverečnom okruhu. V top 10 finišovali J. Glezgo na 8.m. a

T. Rybanský na 10.m.

Etapové preteky Trenčianskym regiónom pre mužov a juniorov ovládli v celkovom poradí pretekári Dukly BB. Celkovým víťazom v kategórii juniorov sa stal maďarský reprezentant Zsombor Takács MBH BÁNK. Náš pretekár

A. Antal obsadil v spoločnej kategórii s mužmi v 1.etape časovke do vrchu 92.m. V druhej etape dlhej 142,5 km prišiel v pelotóne na 20.m. a v tretej etape dlhej 129,5 km finišoval na 69.m. V celkovom poradí po troch etapách obsadil konečné 69.m.