V Trnave Peszekiová strieborná

26.10.2023 10:02:10
V Trnave Peszekiová strieborná
V Trnave sa stretli pretekári na 3.kole slovenského pohára v cyklokrose. Na tradičnom okruhu, prevažne trávnatom sa po daždi dosť šmýkalo. Žiakom, žiačkám a kadetom pršalo aj počas pretekov. Trať bola rozbahnená a dosť sa šmýkalo a padalo.
Nás potešila hneď v prvej kategórii mladších žiačok A. Peszekiová, ktorá obsadila výborné 2. miesto ????.
Mladší žiak D. Kozár zabojoval a vyjazdil pekné 13.miesto.
Starší žiaci odjazdili 3 kolá a výborne od začiatku bojoval o pódium B. Peszeki, ktorý nechal na trati všetky sily a obsadil pekné no nepopulárne 4.miesto. Tímový kolega Teodor Sklenka finišoval na 14.mieste, Alex Jelža na 25.mieste a Matúš Michaleje prišiel na 31.mieste.
Kadeti odjazdili 4.kolá a náš favorit Tadeáš Rybanský od štartu bojoval o pódiové umiestnenie. Napokon sa mu nepodarilo zachytiť nástup vedúcej trojčlennej skupiny a zostal jazdiť sám. V cieli obsadil po bojovnom výkone 5.miesto. J. Glezgo finišoval na 15.mieste, M. Barényi na 19. mieste, Timotej Molota na 36.mieste, Maxim Majik na 37.mieste a Christian Jelža na 38.mieste.
Juniori s medzinárodnou účasťou mali preteky zaradené do kategórie C2 a prvých 10 pretekárov zbieralo body do UCI rebríčka. Náš pretekár Jakub Benča pricestoval s reprezentáciou v sobotu večer po pretekoch v Čechách, kde obsadil pekné 18.miesto.
V Trnave skončil na výbornom 10. mieste a získal prvý UCI bod. Alex Antal finišoval na 36.mieste.
V kategórii mužov štartoval Robo Jackuliak, ktorý zažil premiéru v tejto kategórii. Napokon obsadil 19.miesto.
GRATULUJEME ????????????????????????