Dve víťazstvá Peszekiovej a bronz Kozára v Trnave

04.06.2024 15:23:33
Dve víťazstvá Peszekiovej a bronz Kozára v Trnave
Prvý júnový víkend sme začali cestnými pretekmi v okolí Trnavy. V sobotu 01.06. sa konal slovenský pohár mládeže v cestnej cyklistike v Ratkovciach. Jazdilo sa na krátkom zvlnenom okruhu dlhom 5 kilometrov.
Žiačky a mladší žiaci absolvovali preteky na 4 okruhy.
A. Peszekiová jazdila s prehľadom a v spoločnej kategórii žiačok skončila na peknom 5. m. V kategórii mladších žiačok však suverénne zvíťazila ????. ň
Mladší žiak D. Kozár v záverečnom špurte vybojoval pódium a patrilo mu 3. m.
Starší žiaci štartovali na 8 okruhov. B. Peszeki si v záverečnom šprinte 23-člennej skupiny vybojoval 10. m. T. Sklenka sa umiestnil na 18. m.. T. Šipoš prišiel do cieľa na 30. m.
Kadeti štartovali na 12 okruhov. Preteky boli pomerne dynamické a často sa pokúšali pretekári o únik z hlavného pelotónu.
 
Jakub Glezgo prišiel do cieľa na 17. m., Tadeáš Rybanský na 27. m., M. Barényi na 36. m. a M. Májik na 40. m.
V nedeľu slovenský pohár pokračoval pretekmi jednotlivcov na tradičnom okruhu v Dubovej pri Trnave. Okruh dlhý 30 km so stúpaním k hradu Červený kameň preveril početné štartové polia jednotlivých kategórií. Žiačky s ml. žiakmi absolvovali 1 okruh. Počas pretekov bolo niekoľko pokusov o samostatné úniky. Niekoľko kilometrov pred cieľom sa vyformovala v úniku 4-členná skupina aj s našim Denisom Kozárom, ktorý sa však nakoniec v skupine neudržal a do cieľa prišiel na 4. mieste.
Pelotón žiačok sa značnej roztrhal v stúpaní a do cieľa prichádzali žiačky v menších skupinách. A. Peszekiová prišla do cieľa na 5. m. V kategórii ml. žiačok opäť zvíťazila.
Starší žiaci absolvovali 60 km dlhú trať a stúpanie si vyšliapali až dva krát. Do cieľa tak isto prichádzali pretekári v menších skupinách. B. Peszeki prišiel do cieľa vo vedúcej skupine a v záverečnom šprinte sa umiestnil na 5. m. Teodor Sklenka sa umiestnil na 9. m. T. Šipoš na 25. m.
Kadeti štartovali na 3 okruhy. Takmer celý priebeh pretekov sa niesol v kľudnom tempe bez pokusov o úniky. Pretekať sa začalo až v treťom okruhu pár kilometrov pred cieľom. Naši pretekári prišli do cieľa v hlavnom pelotóne a umiestnili sa nasledovne:
J. Glezgo na 13. m, T. Rybanský na 27. m a M. Barényi na 33. m.
Gratulujeme všetkým
logo_impa.png
husqvarna_logo_logotype_symbol_small.png
nemak-new-logo_small.png
p_SLOVALCO.gif
logo.png
logo-bbsk_s-financnou-podporou.png
cykloziar-logo_small.jpg
p_CK_Ziar.gif
p_SK_profi_bike.jpg
hermes.png
image001.png
partner_zh.gif
logo-ff_systems_blanko-1.jpg
images-pe.jpg
fff-s.r.o.-logo.png
ts-logo.gif