Závod míru nejmladších JEVÍĆKO

29.05.2024 09:28:43
Závod míru nejmladších  JEVÍĆKO
V dňoch od 10. až 12.mája 2024 sa v českom Jevíčku uskutočnil 48. ročník
tradičných prestížnych medzinárodných cyklistických pretekov - "Závod míru nejmladších" nazývaný tiež „Course de la Paix U17“.
Na štart nastúpilo 168 pretekárov z 12 krajín. Na pretekárov čakali 4 etapy a prológ s
Celkovou dĺžkou 202 km v kopcovitom teréne. Náš klub reprezentovali
J. Glezgo a T. Rybanský vo výbere Slovenska. Konkurencia sa zišla naozaj dobrá a od začiatku jazdili pretekári vysoké rýchlostné priemery v etapách.
Naši chalani získali výborne skúsenosti s európskou kadetskou špičkou. V úvodnom prológu zvíťazil J. Tesaŕík s priemerkou 52,5 km/h. J. Glezgo zabojoval a obsadil dobré 67. miesto a T. Rybanský 129. miesto.
V 2.etape dlhej 82 km s najťažším stúpaním na Hartinkov útočili jazdci pre celkové poradie už od začiatku. Prvé km sprevádzalo množstvo kolízii a pádov. Do cieľa so 16% stúpanim prišiel osamotený K. Haugetun Isorex cycling team(Visma Lease) s náskokom 1,15 min pred J. Jorisom ACROG Team a tretím M. Bohakom Slovinsko. T. Rybanský finišoval na čele tretej skupiny na 58. m. J. Glezgo obsadil 104. mieste.
3.etapa na okruhu v okolí Jevíčka mala priemernú rýchlosť 42,3 km/h. V špurte hlavnej skupiny zvíťazil S. Orholm ????????. V hlavnej skupine finišoval aj náš J. Glezgo na 79. mieste. Rybanský po tom čo sa vyhýbal pádu obsadil 112 .miesto.
Poobede čakala pretekárov 4.etapa, 81 km dlhá kráľovská so 6 horskými prémiami. Výborné nohy mal
T. Rybanský, ktorý finišoval v prvej skupine na 44.miesto. J. Glezgo po páde a výmene bicykla stratil v celkovom poradí. Zvíťazil M. Légie ????????.
V nedeľu bola na programe 5.etapa – časovka jednotlivcov na 15 km. Zvíťazil Y. Vervoot ???????? s priemernou rýchlosťou 47 km/hod, pred K. Haugetunom, ktorý sa stal celkovým víťazom 48.ročniku. T. Rybanský po peknom výkone skončil v celkovom poradí na dobrom 71. miesto. J. Glezgo na celkovom 114. m. T. Rybanský v súťaží o biely dres najlepšieho „prvoročáka“ obsadil 15. miesto.