Sochan získal titul, Rybanský a Jackuliak striebro, Čerťaský bronz

04.01.2023 13:42:38
Sochan získal titul, Rybanský a Jackuliak striebro, Čerťaský bronz
V Žiari nad Hronom vyvrcholila cyklokrosová sezóna domácim šampionátom.
Na technickej trati v mestskom parku na okruhu dlhom 2500 metrov bojovali o majstrovské dresy a sadu medailí ako prvý mladší žiaci a žiačky. Hneď v oboch kategóriách sme mali štvorčlenné zastúpenie. Vynikajúci výkon podal A. Jelža
MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý po skvelom výkone obsadil výborne 4.m. a medaila mu unikla iba tesne. Výborne išli aj tímoví kolegovia D. Kozár 27.m. a M. Michaleje 29.m. Žiačka A. Peszekiová po bojovnom výkone vybojovala 19.m.
Starší žiaci odjazdili 3 kolá. a v tejto kategórii sme mali až osem pretekárov. Najlepšie z našich pretekárov bojoval T. Rybanský,
ktorý patril k favoritom na medailu. Do posledných metrov sa snažil zlikvidovať minimálnu stratu na víťaza M. Húsenicu ŠK Topoľčianky. Napokon sa stal vicemajstrom Slovenska a vyjazdil striebro pre náš klub. Výborne výsledky dosiahli aj ostatní pretekári nášho klubu. Do top 10 sa zmestili B. Peszeki 9.m. a M. Májik 10.m. M. Barényi skončil na 11.m. M. Dekýš na 14.m. T. Molota finišoval na 19.m. T. Sklenka na 22.m. Ch.Jelža po tech. problémoch a výmene bicykla obsadil 26.m.
Kadeti podávali celú sezónu výborne výsledky a tak sme čakali či sa podarí niektorému z chalanov získať titul.
Krátko po štarte sa na špici usadil D. Sochan
MŠK CK Žiar nad Hronom a už nedovolil nikomu ho vystriedať. Po skvelom výkone si tak zaslúžene vyjazdil titul Majstra Slovenska a vybojoval zlato. Stále sa zlepšujúci M. Čerťaský
si vybojoval prvé pódium v sezóne a získal bronzovú medailu. F. Záhorec finišoval na peknom 5.m. J. Benča na 11.m. J. Glezgo po páde na 17.m. a nováčik v tíme G. Sukop na 29.m.
Juniori bojovali na 7 okruhov a my sme mali na štarte favorita na medailu R. Jackuliaka. Hneď od štartu Jackuliak ukázal, že domáca trať mu sedí a usadil sa na špici. Neskôr sa cez neho dostal najväčší favorit a ôsmy junior z ME, M. Schwazbacher ŽP Šport Podbrezová. Ten sa stal Majstrom SR.
Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom sa stal po skvelom výkone vicemajstrom Slovenska
a získal striebro. Vynikajúco išiel aj A. Antal MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý obsadil vynikajúce 4.m. a dosiahol najlepší výkon v sezóne. P. Antal skončil na 17.m.
Domáci šampionát skončil pre nás veľmi úspešne, keď sme získali štyri medaile 1x zlato, 2x striebro a 1x bronz. K tomu ešte 2x 4.miesto.
Gratulujeme všetkým k zisku cenných kovov a za úspešnú reprezentáciu klubu.