Žiarski cyklisti úspešní na velodrome v Prešove

15.05.2024 07:54:03
Žiarski cyklisti úspešní na velodrome v Prešove
Na Prešovskom Velodróme sa cez víkend začala aj tohtoročná dráhová sezóna. Počasie vyšlo na výbornú a tak si mohli všetci zmerať sily v 1. kole Slovenského pohára.
V sobotu boli na programe stíhacie preteky jednotlivcov a stíhacie preteky družstiev. V nedeľu OMNIUM (scratch, tempo, vylučovacie preteky, bodovacie preteky ) KLUB MŠK CK Žiar nad Hronom reprezentovali kadeti: T. Molota, Ch. Jelža, M. Májik. Starší žiaci: B. Peszeki, A. Jelža, M. Michaleje, žiačka A. Peszekiová a mladší žiak D. Kozár. Svoje prvé preteky na dráhe absolvovali D. Kozár a M. Michaleje.
Hneď prvý deň si D. Kozár vybojoval ????striebro v stíhacích pretekoch jednotlivcov na 1,5 km. Žiačka A. Peszekiová skončila na rovnakej trati na výbornom 4. mieste. Starší žiaci na 2 km trati vo väčšej konkurencii si vybojovali B. Peszeki 11. miesto, A. Jelža 13. miesto a M. Michaleje 24. miesto. Kadeti rovnako na 2 km sa umiestnili: M. Molota 8. miesto, M. Májik 21. miesto, Ch. Jelža 24. miesto.
V stíhacích pretekoch družstiev vybojovala A. Peszekiová v zmiešanom družstve na 3 km ????prvé miesto. Starším žiakom

(B. Peszeki, A. Jelža, M. Michaleje, N.Čellár) na 3 km ušlo pódium iba tesne a skončili na nepopulárnom 4.mieste. Kadeti v zložení (T. Molota, M. Májik, Ch. Jelža, T. Grendel) obsadili 6. miesto.
V nedeľu v Omniu získal D. Kozár druhú medailu za ????druhé miesto
v celkovom poradí, keď nestačil iba na víťaza N. Galoviča CYS AKADÉMIA P. Sagana. Žiačka A. Peszekiová bojovala o pódium až do konca a napokon jej patrí nepopulárne 4. miesto. Starší žiaci podali bojovný výkon a najlepšie sa darilo A. Jelžovi, ktorý finišoval celkovo na 18.mieste, M. Michaleje obsadil 19. miesto. Kadeti po dobrom začiatku T. Molotu nestačili na najlepších. Napokon skončil najlepšie T. Molota 18. miesto, M. Májik 22. miesto, Ch. Jelža 23. miesto.
Celkovo sme získali jedno víťazstvo, dve druhé a dve štvrté miesta.
GRATULUJEME VŠETKÝM!