Z dráhového šampionátu sme priviezli 9 medailí

18.07.2023 07:34:24
Z dráhového šampionátu sme priviezli 9 medailí
Krátko po mládežníckom šampionáte v cestnej cyklistike sa uskutočnil aj šampionát v dráhovej cyklistike v Prešove.
Náš jediný velodrom preveril počas troch dní vo veľkom teple kvality všetkých účastníkov. Našim pretekárom sa darilo a domov vezú spolu 9 medailí.
Prvý deň sa majstrami Slovenska v stíhacích pretekoch jednotlivcov sa stali u juniorov Robo Jackuliak a u starších žiakov Maxim Majik. Vicemajstrami Slovenska vo vylučovacích pretekoch sa stali u kadetov Filip Záhorec a v kategórii st.žiakov Maxim Májik. Bronz v stíhacích pretekoch v jednotlivcov vybojoval Alex Jelža.
Druhý deň šampionátu získali v stíhacích pretekoch jednotlivcov starší žiaci bronzovú medailu v zložení: Martin Dekýš, Christian Jelža , Maxim Májik a Timotej Molota. Kadeti Jakub Benča, Maroš Čerťaský, Jakub Glezgo, Filip Záhorec skončili po tesnom súboji na nepopulárnom 4. mieste.
V scratchi skončili  tesne za pódiom na 4. mieste kadet Filip Záhorec a  ml.žiak Alex Jelža.
V bodovacích pretekoch získali bronz ml.žiak Alex Jelža a st.žiak Maxim Májik.
Posledný deň šampionátu bola na programe kráĺovská disciplína OLYMPIJSKÉ OMNIUM. Disciplína pozostáva zo štyroch samostatných disciplín ( Tempo, Scratch, Vylučovacie preteky a Bodovacie preteky) a víťazom sa stáva pretekár, ktorý získa najviac bodov v súčte všetkých disciplín.
Tu získal bronzovú medailu mladší žiak Alex Jelža.
Spolu počas troch dní dráhového šampionátu vybojovali žiarski cyklisti 9 medailí (2x zlato, 2x striebro a 5x bronz).
Junior Robo Jackuliak pretekal na velodrome v rámci slovenského pohára a podarilo sa mu zvíťaziť v Olympijskom omniu, druhé miesto vybojoval v scratchi a tretie miesto bral v bodovacích pretekoch jednotlivcov.
Gratulujeme všetkým !!!