V Lanškroune Rybanský v top 10

30.05.2023 14:48:08
V Lanškroune Rybanský v top 10
Rybanský skončil na výbornom 10.mieste v Malom Závode Míru!

V dňoch 26.-28.5.2023 sa konali medzinárodné etapové cyklistické preteky starších žiakov a kadetiek v českom Lanškroune. Na štart týchto náročných štvoretapovych pretekov nastúpilo 124 cyklistov a cyklistiek z ???????? ???????? ???????? ???????? ????????
Tri kopcovité etapy a časovka jednotlivcov, spolu vsetci odjazdili 140 km. Darilo sa aj našim pretekárom, ktorý v zostave: Christian Jelža, Maxim Májik, Benjamín Peszeki a Tadeáš Rybanský zbierali skúsenosti po prvý krát na takomto veľkom podujatí.
Celkovým víťazom pretekov sa stal slovák M. Húsenica z ŠK Topoľčianky pred druhým J. Záchenským CYS AKADÉMIA PETRA SAGANA. Tretí skončil Čech M. Rous J. Kulhavý. Náš pretekár Tadeáš Rybanský MŠK CK Žiar nad Hronom napriek dvom pádom v tretej etape a peknému piatemu miestu v poslednej etape, finišoval na celkovom 10. mieste ako štvrtý najlepší slovák.
Ďalší chalani: Benjamín Peszeki obsadil konečné 56. miesto, Maxim Majik skončil na 64. mieste a Christian Jelža na 83. mieste. Chalani dosiahli skvelé výsledky pod vedením trénera Jozef Jelža
Gratulujeme chalanom a držíme palce v ďalších pretekoch
Foto: CK Lanškroun | MŠK CK Žiar nad Hronom