Úspešný vstup do sezóny.

08.04.2014 21:25:15

Foltán skončil na 2.mieste na Českom pohári.

Cyklisti MŠK Žiar nad Hronom začali úspešne novú sezónu. Na Českom pohári v Plzni a Příbrami sa nestratili a ukázali, že sú výborne pripravení na sezónu.

V sobotu sa uskutočnilo kritérium v Plzni. Najlepšie sa darilo A. Foltánovi v kategórii kadetov.

Ako prví sa na štart postavili starší žiaci, ktorý po bojovnom výkone obsadili L.Lajtoš 13.miesto a Adam Foltán 22.miesto. Kadeti podali najbojovnejší  výkon. Víťazom sa stal J.Otruba Cyklo Mapei Kaňkovský.  A.Foltán obsadil vynikajúce druhé miesto. Tretí skončil M.Čechman Cykloteam Ostrov.  Ďalší naši kadeti sa tiež nestratili, Hasch skončil po páde na 12.mieste, Varhaňovský na 14.mieste, Gajdošík po páde na 33.mieste a M.Foltán na 40.mieste. Juniori sa postavili na štart piati. Po bojovnom  výkone najlepšie skončil  Bellan na 7.mieste, Zverko na 13.mieste, Truban na 27.mieste, Jelža na 40.mieste a Zimány po páde odstúpil.

V nedeľu čakal na cyklistov okruh dlhý 12,5km v okolí Dlouhe Lhoty. Ako prví odštartovali juniori na  ktorých čakalo 7 okruhov.  Najlepšie sa v závere z našich zorientovali Bellan na 5.mieste a Zverko na 6.mieste. Truban obsadil  40.miesto, Jelža  45.miesto a Zimány 48.miesto. Starší žiaci zabojovali a výborne zabojoval Adam Foltán, ktorý v závere došpurtoval na 7.mieste. Lajtoš obsadil napokon 22.miesto. Kadeti chceli opäť zabojovať o pódiové umiestnenie, ktoré im napokon tesne ušlo. A.Foltán obsadil v špurte  4.miesto, Hasch 17.miesto, Varhaňovský 21.miesto, Gajdošík 23.miesto a M.Foltán 25.miesto. Gratulujeme chalanom a tešíme sa na prvé domáce vystúpenie na Slovenskom pohári v Suchej nad Parnou, už túto sobotu a nedeľu.  Držíme palce!!!!!