T.Rybanský skončil na 5.mieste

26.04.2023 23:12:46

V sobotu a nedeľu 22-23.4.2023 sa uskutočnil Slovenský pohár v horskej cyklistike v lyžiarskom areáli  "SKI DROZDOVO". Na zjazdovke si zmerali sily všetky kategórie.

Na štarte sa zišla medzinárodná konkurencia pretekárov z Čiech, Maďarska,Poľska a Rakúska. NAši pretekári sa v početnom poli nestratili a zabojovali o najvyššie priečky.

V kategórii žiačok nás potešila A.Peszekiová MŠK CK ŽIAR NAD HRONOM, ktorá podala bojovný výkon a dlho jazdila na 7-8.mieste. Napokon po páde obsadila celkové pekné 10.m.

Mladší žiaci absolvovali prudký výjazd po zjazdovke a následne technický zjazd,ktorý dal zabrať všetkým pretekárom. Z našich sa najlepšie umiestnil A.Jelža, ktorý finišoval na dobrom 31.m.  D.Kozár prišiel po bojovnom výkone na 40.m.  a M.Michaleje obsadil 43.m.

Starší žiaci mali už dlhší a technicky náročnejší okruh s prudkými výšľapmi a zjazdmi. Od úvodu sa na treťom mieste usadil T.Rybanský MŠK CK ŽIAR NAD HRONOM, ktorý napokon po páde obsadil výborné 5.m.