Rybanský zvíťazil v Rakúsku

22.07.2023 20:44:58
Rybanský zvíťazil v Rakúsku
V nedeľu 16. júla sme štartovali na pretekoch v Rakúsku na ÖRV Cup LM-NÖ v Pernitzi. Na mestskom okruhu dlhom 2,6km sme si zmerali sily s rakúskymi majstrami a medailistami.
V kategórii mladších žiakov nás reprezentoval
Alex Jelža , ktorý po bojovnom výkone skončil na peknom 7. mieste. Po sólovom úniku zvíťazil domáci šampión WARTLSTEINER G. z tímu RC ARBÖ Tom Tailor Wörgl.
V kategórii starších žiakov sme mali na štarte 5 pretekárov a všetci podali super výkon. Tadeáš Rybanský a Maxim Majik sa stále skúšali roztrhať pelotón, čo sa im aj podarilo a vpredu zostalo 5 pretekárov. Tu do posledného kola nastúpil T. Rybanský a s ním sa udržal iba M. Czajka - ARBO RC Purgstall. Tesne pred cieľom svojmu súperovi nastúpil a zvíťazil s miernym náskokom. Na výbornom 5. mieste finišoval náš Timotej Molota Na 7. mieste prišiel do cieľa M. Májik, Martin Dekýš obsadil 8. miesto a Christian Jelža 9. miesto. Všetci naši pretekári sa teda umiestnili v top 10 štartového poľa.
V kadetoch nás reprezentovali Filip Záhorec a MarosJr Certasky. Krátko po štarte sa odtrhlo 10 pretekárov aj s našim F. Záhorcom. Od tejto skupiny sa dostala do úniku dvojica pretekárov z ktorej zišiel aj neskorší víťaz KOSCH J. z tímu RC ARBÖ Felbermayr Wels.
Náš F. Záhorec finišoval po bojovnom výkone na peknom 10. mieste. S miernou stratou prišiel M. Čerťaský na 17. mieste.
Gratulujeme víťazom a držíme palce na ďalších pretekoch.