Na dráhe v Prešove zvíťazil Jackuliak, A.Jelža tretí

31.08.2023 08:53:59
Na dráhe v Prešove zvíťazil Jackuliak, A.Jelža tretí
V Prešove sa cez víkend 26. a 27.8.2023 uskutočnilo finále Slovenského pohára na dráhe. Obidva dni sa jazdilo olympijské omnium, ktoré pozostáva zo štyroch disciplín (Scratch, Tempo, Vylučovacie preteky a Bodovacie preteky).
Vo veľkej horúčave podávali všetci pretekári výborne výkony. V kategórii juniorov si víťazstvo vybojoval náš junior Robo Jackuliak.
V kategórii mladších žiakov si tretie miesto zo soboty odnáša Alex Jelža, v nedeľu skončil na 5. mieste.

Úspešnú premiéru na dráhe absolvovali A. Peszekiová a B. Peszeki. V sobotu skončil st. žiak B. Peszeki na peknom 13. mieste a v nedeľu si polepšil na 11. miesto.
Žiačka A. Peszekiová obsadila v sobotu aj v nedeľu výborne 4. miesto.
Starší žiak Timotej Molota vybojoval pekné 7. miesto. V sobotu skončil v starších žiakoch M. Dekýš na 17. mieste, Maxim Majik na 19. a Christian Jelža na 21. mieste.
V nedeľu si polepšili Ch. Jelža, ktorý finišoval na peknom 13. mieste a M. Májik sa umiestnil na 14. mieste. Kadet Filip Záhorec
vybojoval v sobotu 14. miesto.

Gratulujeme všetkým!