obr: Majstri Slovenska  Simona Záhorcová a Braňo Holic

Majstri Slovenska Simona Záhorcová a Braňo Holic

         V dňoch 28 - 29.8.2018 sa uskutočnili v okolí Bánoviec nad Bebravou majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike mládeže.

 

V sobotu popoludní sa v obci Podlužany bojovalo o titul v časovke jednotlivcov. Našim pretekárom sa darilo v boji s časom a získali dva tituly majstra Slovenska.

Majster Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii mladších žiakov je Braňo Holic CK MŠK Žiar nad Hronom. Druhý skončil A. Mrocek CK Epic Dohňany a tretí T. Drobný Olympik Trnava.

 

Ďalší naši sa umiestnili:

D.Sochan na 13.m., J.Benča na 18.m., F.Záhorec na 24.m., F.Kazár na 26.m., J.Lauko na 29.m. 

V kategórii žiačok obsadila L.Kamenská 20.m. a T.Ďuríková 21.m.

Majsterkou Slovenska v časovke jednotlivcov na 12 km v kategórii kadetiek sa stala SIMONA ZÁHORCOVÁ CK MŠK ŽIAR NAD HRONOM pred T. Kurnickou CYS Akadémia Petra Sagana a treťou N. Jenčušovou Schwabik Team. V.Zelinová skončila na 5.m., V.Paulíková na 9.m., E.Imrišová skončila na 16.m.

 

Starší žiak Matúš Ďurík skončil tesne za pódiom na nepopulárnom 4.mieste. Na medailu stratil necelé 3 sec. Zvíťazil T.Sivok Kaktus Bike TEAM. Ďalší naši skončili : S.Ihring 18.m., M.Holic 21.m., R.Jackuliak 28.m., R.Paulík 29.m., P.Antal 33.m., A.Hrčka 38.m.

 V kategórii kadetov nás zastupovali L.Ungvarský a J.Vlčák, ktorý sú v tejto kategórii iba prvý rok. Čakala ich časovka na 15 km. Zvíťazil F.Lohinskí TJ Slavia ŠG Trenčín. L.Ungvarský skončil na 10.m.  a J.Vlčák na 19.m. obaja CK MŠK Žiar nad Hronom.

V nedeľu pokračovali majstrovstvá cestnými pretekmi jednotlivcov na členitom 21km dlhom okruhu v okolí obce Zlatníky.

Mladší žiaci a žiačky absolvovali 21km. Vo veľkej horúčave a silnom vetre mali čo robiť a pelotón sa poriadne roztrhal na menšie skupinky. Z našich sa najlepšie presadil v závere B.Holic, ktorý v záverečnom špurte obsadil 7.miesto.

So stratou 1:42min prišiel na 14.m. J.Benča., na 16.m. skončil D.Sochan, F.Záhorec na 22.m., A.Antal na 23.m., F.Kazár na 35.m. U žiačok skončila T.Ďuríková na 20.m., L.Kamenská pre tech.problémy preteky nedokončila. 

 Starší žiaci a kadetky museli absolvovať dva okruhy. Už v prvom kole sa pelotón značne roztrhal a v prvej skupine sme mali M.Ďuríka, S.Ihringa a S.Záhorcovú. V stúpaní na začiatku druhého kola sa poriadne útočilo a niekoľko pretekárov malo záujem roztrhať hlavnú skupinu. Na špici zostalo iba 15 pretekárov. Z našich stačil tomuto tempu iba M.Ďurík, ktorý si v záverečnom špurte vybojoval pekné 5.miesto.

S.Ihring obsadil 19.m., M.Holic 20.m., R.Paulík 21.m., P.Antal 25.m., R.Jackuliak 33.m., A.Hrčka 35.m.

Kadetka S.Záhorcová v závere napriek veľkej snahe nemala dosť síl sa dotiahnuť do prvej skupiny a napokon obsadila skvelé 4.miesto. V.Zelinová prišla na 11.m., V.Paulíková na 15.m., E.Imrišová na 17.m.

 Na kadetov čakala porcia 85,6km čiže 4 kolá. Výborne si počínali naši obaja zástupcovia, ktorý mali preteky stále pod kontrolou. V záverečnom kole odskočila do úniku dvojica pretekárov, M.Svrček CYS Akadémia Petra Sagana a náš L.Ungvarský CK MŠK Žiar nad Hronom. Po vzornej spolupráci dotiahli únik až do konca. V špurte bol rýchlejší M.Svrček pred našim L.Ungvarským, ktorý získal striebornú medailu. V ďalšej skupine výborne špurtoval J.Vlčák CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorý skončil celkovo na 5.mieste. 

 GRATULUJEME !!!

 Novinky

Ďurík strieborný v Trnave

Dnes Slov.pohár mládeže, TRNAVA TOUR 2019. Darilo sa aj našim pretekárom na okruhu dlhom 17,5km v ...

Baniar 32.miesto na Svetovom pohári juniorov

Pretekár MŠK CK Žiar nad Hronom M.Baniar sa v dňoch 25 - 26.5.2019 postavil v drese ...

Baniar obsadil vynikajúce druhé miesto

Skvelý výsledok dosiahol junior Matúš Baniar MŠK CK Žiar nad Hronom na medzinárodných etapových pretekoch "Trenčianskym ...

Úspešný vstup do pretekov

Od dnes do nedele sa v Bánovciach nad Bebravou a okolí konajú medzinárodné etapové cyklistické preteky ...

Baniar a Zelina štartujú na Pretekoch mieru

Cyklistický kolotoč juniorských Ncupov pokračuje od 9. - 12.5.2019 v susednom Česku. V Terezíne odštartuje vo ...

Žiarski cyklisti na Pretekoch mieru

Už tradične patria májové cesty cyklistom na Pretekoch mieru. V dňoch 3 -5.mája 2019 bude v Moravskej Třebovej ...

Zelinová štartuje od dnes na svetovom pohári

Od dnes do nedele sa uskutoční svetový pohár junioriek v Holandsku. V drese Slovenska sa na ...

Na štarte

Dňa 14.04.2019 sa vo Francúzsku uskutočnia prestížne cyklistické preteky Paríž - Roubaix v cyklistickom slangu nazývané aj  ...

Záhorcová a Zelinová štartujú v Holandsku

Od piatku 12.apríla až do nedele 14.4.2019 sa predstaví juniorská reprezentácia Slovenska dievčat na ďaľšom svetovom ...

Viac noviniek