obr: Majstri Slovenska  Simona Záhorcová a Braňo Holic

Majstri Slovenska Simona Záhorcová a Braňo Holic

         V dňoch 28 - 29.8.2018 sa uskutočnili v okolí Bánoviec nad Bebravou majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike mládeže.

 

V sobotu popoludní sa v obci Podlužany bojovalo o titul v časovke jednotlivcov. Našim pretekárom sa darilo v boji s časom a získali dva tituly majstra Slovenska.

Majster Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii mladších žiakov je Braňo Holic CK MŠK Žiar nad Hronom. Druhý skončil A. Mrocek CK Epic Dohňany a tretí T. Drobný Olympik Trnava.

 

Ďalší naši sa umiestnili:

D.Sochan na 13.m., J.Benča na 18.m., F.Záhorec na 24.m., F.Kazár na 26.m., J.Lauko na 29.m. 

V kategórii žiačok obsadila L.Kamenská 20.m. a T.Ďuríková 21.m.

Majsterkou Slovenska v časovke jednotlivcov na 12 km v kategórii kadetiek sa stala SIMONA ZÁHORCOVÁ CK MŠK ŽIAR NAD HRONOM pred T. Kurnickou CYS Akadémia Petra Sagana a treťou N. Jenčušovou Schwabik Team. V.Zelinová skončila na 5.m., V.Paulíková na 9.m., E.Imrišová skončila na 16.m.

 

Starší žiak Matúš Ďurík skončil tesne za pódiom na nepopulárnom 4.mieste. Na medailu stratil necelé 3 sec. Zvíťazil T.Sivok Kaktus Bike TEAM. Ďalší naši skončili : S.Ihring 18.m., M.Holic 21.m., R.Jackuliak 28.m., R.Paulík 29.m., P.Antal 33.m., A.Hrčka 38.m.

 V kategórii kadetov nás zastupovali L.Ungvarský a J.Vlčák, ktorý sú v tejto kategórii iba prvý rok. Čakala ich časovka na 15 km. Zvíťazil F.Lohinskí TJ Slavia ŠG Trenčín. L.Ungvarský skončil na 10.m.  a J.Vlčák na 19.m. obaja CK MŠK Žiar nad Hronom.

V nedeľu pokračovali majstrovstvá cestnými pretekmi jednotlivcov na členitom 21km dlhom okruhu v okolí obce Zlatníky.

Mladší žiaci a žiačky absolvovali 21km. Vo veľkej horúčave a silnom vetre mali čo robiť a pelotón sa poriadne roztrhal na menšie skupinky. Z našich sa najlepšie presadil v závere B.Holic, ktorý v záverečnom špurte obsadil 7.miesto.

So stratou 1:42min prišiel na 14.m. J.Benča., na 16.m. skončil D.Sochan, F.Záhorec na 22.m., A.Antal na 23.m., F.Kazár na 35.m. U žiačok skončila T.Ďuríková na 20.m., L.Kamenská pre tech.problémy preteky nedokončila. 

 Starší žiaci a kadetky museli absolvovať dva okruhy. Už v prvom kole sa pelotón značne roztrhal a v prvej skupine sme mali M.Ďuríka, S.Ihringa a S.Záhorcovú. V stúpaní na začiatku druhého kola sa poriadne útočilo a niekoľko pretekárov malo záujem roztrhať hlavnú skupinu. Na špici zostalo iba 15 pretekárov. Z našich stačil tomuto tempu iba M.Ďurík, ktorý si v záverečnom špurte vybojoval pekné 5.miesto.

S.Ihring obsadil 19.m., M.Holic 20.m., R.Paulík 21.m., P.Antal 25.m., R.Jackuliak 33.m., A.Hrčka 35.m.

Kadetka S.Záhorcová v závere napriek veľkej snahe nemala dosť síl sa dotiahnuť do prvej skupiny a napokon obsadila skvelé 4.miesto. V.Zelinová prišla na 11.m., V.Paulíková na 15.m., E.Imrišová na 17.m.

 Na kadetov čakala porcia 85,6km čiže 4 kolá. Výborne si počínali naši obaja zástupcovia, ktorý mali preteky stále pod kontrolou. V záverečnom kole odskočila do úniku dvojica pretekárov, M.Svrček CYS Akadémia Petra Sagana a náš L.Ungvarský CK MŠK Žiar nad Hronom. Po vzornej spolupráci dotiahli únik až do konca. V špurte bol rýchlejší M.Svrček pred našim L.Ungvarským, ktorý získal striebornú medailu. V ďalšej skupine výborne špurtoval J.Vlčák CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorý skončil celkovo na 5.mieste. 

 GRATULUJEME !!!

 Novinky

Záhorcová a Baniar výborný výsledok na Gent-Wevelgem

V nedeľu 31.3.2019 sa na štart jednej z najznámejších klasík "Gent - Wevelgem " postavili v ...

Juniorka Záhorcová štartuje vo Svetovom pohári

 V nedeľu 24.3.2019 o 8:30hod sa v talianskom meste Cittiglio a okolí uskutoční úvodné kolo Svetového ...

Záverečná príprava vo Vodiciach

Dnes odcestovali naši pretekári na sústredenie do lepších klimatických podmienok.  Vo Vodiciach je náš osvedčený kemp, ...

Žiarski juniori na Bielej stope

Dnes sa v lyžiarskom stredisku Skalka pri Kremnici uskutočnil 46. ročník lyžiarsko - bežeckých pretekov Biela ...

Reprezentačné sústredenie na Štrbskom plese

Slovenská reprezentácia juniorov a junioriek si rozložila tréningový kemp na Štrbskom plese. Pod vedením reprezentačnéhe trénera ...

Všetkým želáme šťastný nový rok 2019

Ďakujeme všetkým sponzorom, trénerom, rodičom, fanúšikom a každému kto pri nás stál a akokoľvek nás podporoval. ...

Šťastné a veselé

Ďakujeme všetkým sponzorom, trénerom, rodičom a každému kto pri nás stál a akokoľvek nás podporoval. Zároveň ...

František SITORA ocenený na galavečeri Zlatý pedál

Galavečer ZLATÝ PEDÁL už tradične na konci roka oceňuje najlepších cyklistov vo všetkých kategóriách. Okrem toho ...

Úspešné majstrovstvá Slovenska v cyklokrose

Dnes 2.12.2018 sa v  typickom zimnom počasí konalo finále Slovenského pohára v cyklokrose.  V Banskej Bystrici ...

Viac noviniek