Zverko vo víťaznom ťažení

03.12.2009 00:00:00

Cyklisti MŠK Žiar nad Hronom absolvovali v uplynulých dňoch viacero pretekov seriálu dlhodobej súťaže Slovenského pohára v cyklokrose a pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska v cyklokrose 5.12.2009 v Pravenci potvrdili svojimi výkonmi vzostupnú výkonnosť. Štvrté kolo Slovenského pohára v cyklokrose sa išlo 14.11.2009 v Zelenči pri Trnave. Už tradične absolvovali cyklokrosári pretek za krajne nepriaznivého počasia a na rozbahnenej trati. S vrtochmi počasia a nástrahami trate sa v kategórii starších žiakov, ktorý absolvovali pretek na 20 minút najlepšie vysporiadal práve cyklista MŠK Žiar nad Hronom David Zverko, ktorý si vo svojom debute v cyklokrose pripísal prvé víťazstvo. Ostatní starší žiaci MŠK Žiar nad Hronom obsadili Dominik Mihalčík piate miesto, Nicolas Jelža šieste a Henrich Hasch siedme miesto. V kategórii kadetov, ktorý absolvovali pretek na 30 minút si už tradične prvenstvo odniesol syn bývalého Majstra sveta v cyklokrose Ondrej Glajza zo ŽP Šport Podbrezová. Kadet MŠK Žiar nad Hronom Samuel Šmondrk obsadil po nevýraznom výkone deviate miesto. V kategórii juniorov, ktorý absolvovali spoločný pretek s mužmi na 50 minút sa s prvenstva tešil pretekár Slávie ŠŠ Trenčín Jaroslav Chalás. Juniori MŠK Žiar nad Hronom Lukáš Gebrlín a Dominik Zaťko obsadili piate a ôsme miesto. V kategórii mužov zvíťazil suverénne Milan Barényi z Trek KCK Oslany. Piate kolo Slovenského pohára v cyklokrose sa išlo 22.11.2009 v Trnave. Rýchli okruh v areáli AŠK Slávia Trnava sa konal ako inak ako za veľmi nepriaznivého počasia. Na premočenej a šmykľavej trati v kategórii starších žiakov zvíťazil spôsobom štart ? cieľ cyklista MŠK Žiar nad Hronom David Zverko pred vedúcim pretekárom Slovenského pohára Jurajom Bellanom z R.T.C. Martin. Po zlepšenom výkone obsadili starší žiaci MŠK Dominik Mihalčík štvrté a Nicolas Jelža piate miesto. Kategória kadetov sa už tradične stala korisťou Ondreja Glajzu z Podbrezovej. Kadet MŠK Samuel Šmondrk neštartoval spolu s juniorom Zaťkom na týchto pretekoch, nakoľko absolvovali s výberom Slovenska pretek Českého pohára v dráhovej cyklistike v Prahe. V kategórii juniorov zvíťazil v piatom kole Slovenského pohára v cyklokrose český cyklista Ondřej Louvar z KC Hlinsko. Jediný zástupca MŠK Žiar nad Hronom v tejto kategórii Lukáš Gebrlín podal v preteku svoj najlepší tohtoročný výkon a obsadil pekné štvrté miesto. Šieste kolo Slovenského pohára v cyklokrose bolo na programe 29.11.2009 vo Vrícku. Typická cyklokrosová trať s náročnými rozbahnenými úsekmi a ťažkými stúpaniami bola dobrou previerkou výkonnosti pred blížiacimi sa Majstrovstvami SR v cyklokrose. V kategórii starších žiakov pokračoval cyklista MŠK Žiar nad Hronom David Zverko vo svojom víťaznom ťažení a bezpečne zvíťazil. Týmto výsledkom potvrdil, že na domácom šampionáte konanom už 5.12.2009 je v tejto kategórii najhorúcejším kandidátom na titul Majstra republiky. Dominik Mihalčík po bojovnom výkone obsadil nepopulárne štvrté miesto , Nicolas Jelža šieste miesto a Henrich Hasch siedme miesto. V kategórii kadetov už tradične zvíťazil Ondrej Glajza z Podbrezovej. Kadet MŠK Žiar nad Hronom Samuel Šmondrk obsadil po slabom výkone desiate miesto. Prvenstvo v kategórii juniorov si odniesol český cyklista Ondřej Louvar z KC Hlinsko. Lukáš Gebrlín po sľubnom výkone obsadil štvrté miesto a upevnil si svoje tretie miesto v priebežnom hodnotení Slovenského pohára juniorov v cyklokrose. Pred blížiacimi sa Majstrovstvami republiky naznačil vzostupnú výkonnosť a pokiaľ potvrdí svoju formu aj na domácom šampionáte , mal by sa tento mladý a nádejný žiarsky cyklista 30.1.2010 v českom Tábore postaviť na štart Majstrovstiev sveta v cyklokrose. Držíme palce. Ďalší zástupca MŠK v tejto kategórii Dominik Zaťko obsadil po sľubnom výkone šieste miesto. František Sitora