Zverko víťazne na Českom pohári

06.10.2010 23:11:18

Cyklisti MŠK Žiar nad Hronom sa na záver cestnej sezóny v sobotu 18.9.2010 predstavili na pretekoch Českého pohára v Brne na tradičnom podujatí, ktoré je venované pamiatke vynikajúceho Československého cyklistu a víťaza Pretekov mieru „ XXV. Ročník Memoriálu Vlastimila Moravca" .

Cyklistické kritérium sa jazdilo na kopcovitom 1200 metrov dlhom okruhu v mestskej časti Brna - Žabovřesky. O ďalší vynikajúci výsledok sa na tomto podujatí postaral talentovaný starší žiak MŠK Žiar nad Hronom  David Zverko, ktorý na tomto podujatí zvíťazil. Starší žiaci absolvovali 18 okruhov bodovacej jazdy a už od úvodných kilometrov udávali tempo na čele peletónu starší žiaci MŠK  David Zverko a Juraj Bellan. Po prvej bodovacej jazde v treťom okruhu sa na čele vytvorila štvorčlenná vedúca skupina v ktorej udávali tempo cyklisti zo Slovenska David Zverko, Juraj Bellan  MŠK Žiar nad Hronom ,ku ktorým sa pridal Denis Baška z CK EPIC Dohňany. Nástup trojice Slovákov zachytil jediný Český pretekár Pavel Gruber  z CK Dacom Pharma Kyjov. Po druhej bodovacej jazde v šiestom okruhu sa však štvornásobný Majster Slovenska David Zverko pustil do samostatného úniku, ktorý úspešne dotiahol do víťazného konca a suverénne zvíťazil. Druhé miesto obsadil Denis Baška z Dohňan a tretie Pavel Gruber z Kyjova. Juraj Bellan obsadil nepopulárne štvrté miesto no za bojovnosť na trati si zaslúži pochvalu. Starší žiaci MŠK Žiar nad Hronom sa prezentovali na Českom pohári vo výbornej forme, postarali sa o pekné preteky a zaslúžili si od organizátora pretekov uznanie.

Ihneď po tomto podujatí odcestovali cyklisti MŠK Žiar nad Hronom na Slovensko, kde ich v nedeľu 19.9.2010 čakalo vo Vadičove finále Slovenského pohára v horskej cyklistike disciplíne cross-country. V horskom teréne rekreačného strediska Vadičov si v kategórii mladších žiakov najlepšie  počínal biker CyS Žilina Tomáš Person. Najlepšie so žiarskych cyklistov zajazdil Henrich Hasch, ktorý po peknom výkone na trati obsadil štvrté miesto. Matej Foltán obsadil siedme a Juraj Marcibál jedenáste miesto. V kategórii starších žiakov sa očakával súboj medzi vedúcim pretekárom Slovenského pohára MTB/XC  Matejom Oravcom s domáceho CyS Žilina a úradujúcim Majstrom Slovenska v cross-country  Davidom  Zverkom z MŠK Žiar nad Hronom. Víťazne z tohto súboja vyšiel David Zverko, ktorý svojmu súperovi unikol a bezpečne s veľkým náskokom zvíťazil. O príjemné prekvapenie sa postaral Juraj Bellan, ktorého záver sezóny zachytil v dobrej forme a ktorý  po výbornom výkone obsadil tretie miesto. Ostatní starší žiaci MŠK Žiar nad Hronom Nicolas Jelža a Matej Truban obsadili deviate a jedenáste miesto.