Zverko dvojnásobným Majstrom Slovenska.

24.08.2010 17:42:20

Po spoločnom šampionáte Českej a Slovenskej republiky v cestnej cyklistike, ktoré sa konali koncom júna v Kyjove pre kategórie mužov a juniorov, boli na programe 31.7. a 1.8.2010 mládežnícke Majstrovstvá Slovenska, ktorých organizátorom bol Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom.

V sobotu 31.7.2010 bola v popoludňajších hodinách odštartovaná časovka jednotlivcov na trati Lutila - Slaská - Lutila. Pretek sa išiel ako Cena Primátora mesta Žiar nad Hronom. Kategória mladších žiakov, starších žiakov a kadetov absolvovala časovku na 10km a kategória juniorov na 20km. Pre kategórie mladších žiakov a juniorov sa preteky konali ako ďalšie kolo Slovenského pohára, nebojovali teda o majstrovské  tituly, ale len o body do extraligy.

Kategória mladších žiakov sa vydala na trať ako prvá. Horúcim favoritom v tejto kategórii bol vedúci pretekár priebežného poradia Slovenského pohára domáci Henrich Hasch z MŠK Žiar nad Hronom. Ten odviedol na trati svoje maximum, nesklamal a časom 17:34 obsadil pekné druhé miesto. Jeho premožiteľ Matúš Stoček z CyS Žilina dosiahol čas 17:06 a zaslúžene mu patrilo prvenstvo. Objav sezóny mladší žiak Adrian Foltán z MŠK Žiar nad Hronom podal bojovný výkon a časom 17:44 obsadil pódiové tretie miesto. Ostatní mladší žiaci MŠK Žiar nad Hronom obsadili Matej Foltán 12 miesto, Juraj Marcibál 13 miesto, Matúš Valuška 17 miesto, Jakub Varhaňovský 19 miesto a Diana Vašová 20 miesto. V kategórii starších žiakov sa prekvapenie nekonalo. Vedúci pretekár Slovenského pohára  David Zverko z MŠK Žiar nad Hronom potvrdil svoju suverenitu a s prehľadom zvíťazil časom 14:26min a získal Titul Majstra Slovenska v tejto disciplíne. Druhé miesto obsadil Matej Oravec  z CyS Žilina, ktorý zaostal za víťazným Zverkom o 01:36 min. Tretie miesto obsadil časom 16:09 Denis Baška z CK EPIC Dohňany.  Príjemným prekvapením bol výkon Nicolasa Jelžu z MŠK Žiar nad Hronom, ktorý časom 16:25 obsadil vynikajúce štvrté miesto.  Aj piata priečka patrila cyklistovi MŠK Žiar nad Hronom Jurajovi Bellanovi. Ostatní starší žiaci MŠK Žiar nad Hronom obsadili Dominik Mihalčík 10 miesto, Matej Truban 12 miesto, Filip Gašpar 15 miesto a Karol Hasch 18 miesto. V kategórii kadetov si časom 14:35 titul Majstra republiky v časovke odniesol Erik Baška z CK EPIC Dohňany . Druhé miesto obsadil Ľuboš Malovec z Olympiku Trnava a tretí bol Juraj Lajcha z TJ Slávia ŠŠ Kellys Trenčín. Kadeti MŠK Žiar nad Hronom Samuel Šmondrk a Lukáš Vaš obsadili po nevýraznom výkone 21 a 25 miesto. V kategórii juniorov, ktorí absolvovali časovku na 20km sa časom 29:27 min. s prvenstva radoval úradujúci Majster republiky v časovke Jozef Mazáň z ŽP Šport Podbrezová. Druhé miesto obsadil Michael Kolář z CyS Žilina a tretie Ján Chalupčík z CK EPIC Dohňany. Junior MŠK Žiar nad Hronom Dominik Zaťko po priemernom výkone obsadil 6 miesto.

V nedeľu 1.augusta 2010 bola na programe mládežníckeho šampionátu druhá disciplína a to cestný pretek jednotlivcov s hromadným štartom. Pretek sa išiel ako Cena Slovalca a.s. Majstrovská trať viedla členitým terénom z obce Lutila v smere na Lovčicu - Trubín časť Dérerov Mlyn, Janovu Lehotu, Kosorín, Slaskú do cieľa v Lutile. Kategória mladších žiakov absolvovala pretek na jeden okruh v celkovej dĺžke 23km. Prvenstvo v záverečnom špurte si odniesol a s víťazstva sa radoval pretekár CyS Žilina Juraj Michalička pred klubovým spolujazdcom Matúšom Stočekom. Tretia a štvrtá priečka patrila Žiarčanom Henrichovi Haschovi a Adriánovi Foltánovi. Ostatní mladší žiaci MŠK Žiar nad Hronom obsadili Juraj Marcibál 16, Matúš Valuška 17, Matej Foltán 18, Diana Vašová 19 a Jakub Varhaňovský 20 miesto. Kategória starších žiakov absolvovala dva okruhy teda trať dlhú 46km. Už od prvých kilometrov hýril aktivitou talentovaný David Zverko z MŠK Žiar nad Hronom. Zhruba na 18km sa odpútal od svojich súperov a vydal sa na sólový únik, ktorý dotiahol do víťazného konca.  Do cieľa v Lutile prišiel s náskokom  06:45 min. pred peletónom a zaslúžene získal svoj druhý Titul Majstra Slovenska. Druhé miesto si v záverečnom špurte vybojoval Ferdinand Barták z ŠKC Dubnica pred tretím Denisom Baškom z CK EPIC Dohňany. Výborný výkon podali opäť Nicolas Jelža a Juraj Bellan, ktorí obsadili piate a siedme miesto. Ďalší cyklisti MŠK Žiar nad Hronom obsadili Dominik Mihalčík 11 miesto, Matej Truban 16 miesto a Filip Gašpar 20 miesto. V kategórii kadetov, ktorí absolvovali trať dlhú 69km sa s prvenstva po sólovom úniku radoval a Titul Majstra Slovenska si odniesol pretekár CyS Žilina Tomáš Žucha pred Ľubošom Malovcom z Olympiku Trnava a Erikom Baškom z CK EPIK Dohňany. Kadeti MŠK Žiar nad Hronom zaostali za súpermi a obsadili Samuel Šmondrk 23 miesto a Lukáš Vaš 27 miesto. V kategórii juniorov, ktorí absolvovali pretek na 92km sa s prvenstva radoval pretekár ŠKC Dubnica Juraj Špánik pred Michaelom Kolářom z CyS Žilina a Jánom Chalupčíkom z CK EPIC Dohňany. Jediný zástupca MŠK Žiar nad Hronom v tejto kategórii Dominik Zaťko obsadil so stratou 01:47 min. na víťaza 10 miesto.

Organizátorom mládežníckeho šampionátu z Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom sa podarilo zorganizovať pekné podujatie v okolí Žiaru nad Hronom , ktoré sa zaobišlo bez pádov a zranení. Prinieslo viacero vynikajúcich výkonov a radosť z cyklistiky. Tento šampionát by však nebolo možné zorganizovať bez podpory sponzorov a nadšencov cyklistiky. Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom chce touto cestou poďakovať mestu Žiar nad Hronom, spoločnosti Slovalco a.s. , Polícii, Technickým službám mesta Žiar nad Hronom, obci Lutila, ako aj ostatným sponzorom a všetkým , ktorí sa pričinili o zorganizovanie Majstrovstiev Slovenska v cestnej cyklistike mládeže.