Zverko a Zimány na Majstrovstvách sveta v Španielsku

01.10.2014 22:54:33

Juniorskí reprezentanti Slovenska D. Zverko a K. Zimány sa zúčastnili v dňoch 16-21.9.2014 Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike v Španielskom Ponferrade. David sa predstavil ako jediný Slovák aj v časovke jednotlivcov. Náročná členitá trať merala 29,5km. Na štart sa postavilo 69 pretekárov. David pri svojej premiére na MS chcel ukázať svoje kvality v tejto disciplíne. Majstrom sveta  sa stal Lennard Kamna z Nemecka. Druhý skončil Američan Adrien Costa, ktorý stratil 44sec. Bronz ide do Austrálie zásluhou Michaela Storera. David skončil na 52. mieste čo bolo pre neho sklamaním.

Na štart cestného preteku z hromadným štartom sa spolu postavilo 187 pretekárov z toho štyria zástupcovia Slovenska - Zverko, Zimány, Kniha a Bellan. Pre pretekárov bolo pripravených 7 okruhov v celkovej dĺžke 127,4 km pričom jeden okruh meral 18,2 km. Na pretekárov čakalo nastúpať 2142 metrov.

Prvé tri kolá sa išli vo svižnom tempe a ako prvý tempu nestačil Zimány, ktorý zaostal a nakoniec preteky nedokončil. Bola to pre neho premiéra a šancu na reparát bude mať aj o rok. Z pelotónu, ktorý neustále zvyšoval tempo, odpadávali ďalší pretekári. Ďalší zo Slovenských jazdcov, ktorý nestačil vysokému tempu a po odpadnutí z pelotónu preteky nedokončil, bol Kniha. Smolu mal necelé dve kolá pred cieľom aj dovtedy v pohode jazdiaci Zverko, zaplietol sa do pádu a preteky nedokončil. Zo Slovákov bol najlepší Bellan, ktorý ako jediný dokončil na 57.mieste so stratou 3:36min na víťazného Nemca Jonasa Bokeloha. Druhý skončil Alexander Kulikovski (Rusko) a bronz získal Peter Lenderink (Holandsko).