Žiarsky cyklista na štarte Majstrovstiev sveta

09.09.2014 20:40:23
Žiarsky cyklista na štarte Majstrovstiev sveta

Talentovaný junior Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom David Zverko zaznamenal počas víkendu  po treťom mieste na medzinárodných etapových pretekoch „ Cena Slovenska" v Žiline ďalší pre žiarsku cyklistiku vynikajúci výsledok a to cenné víťazstvo v " 51.ročníku Medzinárodných dní cyklistiky v Dubnici nad Váhom".

V sobotu 6.9.2014 sa v Dubnici nad Váhom prezentovalo na štarte medzinárodných etapových pretekov  určených pre juniorov a kadetov 95 pretekárov z deviatich krajín, pre ktorých organizátor ŠKC Dubnica nad Váhom pripravil tri náročné etapy v okolí Dubnice. Na tomto podujatí sa predstavili aj cyklisti MŠK Žiar nad Hronom. Úvodná etapa, horská časovka na 7,1km viedla z obce Červený Kameň na vrchol stúpania Vršatec. Časom 18:39,46 v nej  zvíťazil a do žltého dresu lídra podujatia sa obliekol žiarsky cyklista David Zverko, ktorý nadelil druhému slovincovi  Jaka Primožičovi bezmála pol minúty. Ostatní žiarski cyklisti obsadili Kristián Zimány 13, Nicolas Jelža 34, Henrich Hasch 39, Adrián Foltán 45, Jakub Varhaňovský 51, Ján Gajdošík 60 a Matej Truban 70 miesto. Druhú etapu absolvovali cyklisti ako večerné kritérium v uliciach mesta Nová Dubnica. Mestský okruh meral 700 metrov a išlo sa na 40 minút + 1 kolo. Už v úvode preteku unikol z pelotónu žlťák David Zverko , ktorý systémom štart- cieľ suverénne zvíťazil a všetkých svojich súperov dostihol o celý okruh. Naša veľká šprintérska nádej ešte len kadet Adrián Foltán k tomu pridal krásne tretie miesto. Výborný výsledok žiarskych cyklistov,  neopakovateľná atmosféra  na námestí v Novej Dubnici a radosť z cyklistiky, to všetko si naši chalani vychutnávali plným priehršťím. Na štart záverečnej tretej etapy merajúcej 82 km nastupoval David Zverko v žltom drese vedúceho pretekára podujatia a tím MŠK Žiar nad Hronom s mechanickým vozom číslo jedna. Správne nabudený žiarsky tím išiel na štart záverečnej etapy s jasným cieľom, doviesť žltý dres až do cieľa. Príjemný pocit sa nás všetkých zmocňoval v mechanickom voze , keď vo vysielačke  oznamoval hlavný rozhodca  , že špicu pelotónu  kontroluje a tempo  udáva družstvo MŠK Žiar nad Hronom na čele so žltým Davidom Zverkom.   Dodržanie taktických pokynov, vynikajúca tímová spolupráca žali svoj úspech. Zverko  v záverečnej etape obsadil tretie miesto a zaslúžene sa stal celkovým  víťazom  51.ročníka Medzinárodných dní cyklistiky v Dubnici nad Váhom. Kristián Zimány obsadil celkove 10, Adrián Foltán 17, Nicolas Jelža 27, Henrich Hasch 30, Jakub Varhaňovský 37, Ján Gajdošík 42 a Matej Truban 52 miesto. Za predvedené výkony a spôsobom pretekania na tomto prestýžnom podujatí si David Zverko ako aj celý žiarsky tím vyslúžil uznanie od súperov, trénerov ako aj organizátora. Nám nezostáva nič iné iba poďakovať chlapcom za vzornú reprezentáciu žiarskej cyklistiky, sponzorov a popriať Davidovi Zverkovi pri jeho stúpacúcej výkonnosti veľa šťastia na Majstrovstvách sveta v španielskej Ponfferade, kde sa 23.9.2014 predstaví v časovke jednotlivcov a 27.9.2014 v cestnom preteku.

F.S.