Žiarsky cyklista Jackuliak po roku opäť na Paris -Roubaix

07.04.2023 10:32:01
Žiarsky cyklista  Jackuliak po roku opäť na Paris -Roubaix

Dnes odcetoval R.Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom so slovenskou reprezentáciou do Francúzska na svetový pohár juniorov. V nedeľu 9.4.2023 sa vo Francúzsku uskutočnia prestížne cyklistické preteky \"Paríž - Roubaix\" v cyklistickom slangu nazývané aj  „Peklo severu\".

Preteky sa idú v severnej časti Francúzska neďaleko belgických hraníc, kde trať vedie po okrajových cestách vybudovaných z dlažobných kociek zväčša využívané pre poľnohospodárske stroje. Preto tieto preteky patria k najťažším a najprestížnejším jarným klasikám na  svete. Tieto náročné preteky májú aj svoju juniorskú verziu, ktorá je zaradená do \" Ncapu - svetového pohára\".

Na štarte v reprezentačnom výbere Slovenska nechýba ani pretekári nášho klubu Róbert Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý po vlanajšej premiére zažije tento rok repete v juniorskej kategórii. Na juniorov čaká porcia 111,1km a 17 \"pavé úsekov\" v dĺžke 22,1km po dlažobných kockách rôznej dĺžky a obtiažnosti. Záver pretekov vrcholí na nemenej slávnom cyklistickom dráhovom ovále v ROUBAIX.

Krátko po junioroch tu budú finišovať aj muži, ktorý budú bojovať na rovnakej,ale dlhšej trati v jeden deň.

„Peklo severu\" preverí pretekárov po každej stránke no najmä tej fyzickej, pretože do cieľa v Roubaix na cyklistický ovál, sa dostane minimum pretekárov zo  štartového pola, v ktorom sa nachádzajú najlepší pretekári z krajín celého sveta. Držíme  palce celej reprezentácii aj Robovi...