Žiarski cyklisti úspešní v Rakúsku

23.07.2018 08:48:53
Žiarski cyklisti úspešní v Rakúsku

V rámci záverečnej prípravy na M-SR v cestnej cyklistike štartovali vybraní pretekári na pretekoch v Rakúsku.

V sobotu 21. júla sa uskutočnilo kritérium v uliciach mesta PERNITZ. Preteky sa išli na 900 m okruhu, v každom štvrtom kole bola bodovačka.

Pekný úspech dosiahol v kategórii mladších žiakov Branislav Holic, ktorý celé preteky aktívne jazdil na čele. Bodoval na všetkých bodovačkách, čo mu napokon prinieslo výborné 2.miesto. Zvíťazil C.Viehberger NO Radunion.

V kategórii starších žiakov chalani začali výborne, keď Samo Ihring zvíťazil hneď v prvej bodovačke. Potom sa pelotón rozdelil na viacej menších skupín a v úniku jazdil osamote neskorší víťaz J.Purtscheller RC ARBO WELS. Za ním sa vydal na stíhaciu jazdu náš Michal Holic, ktorý prišiel do cieľa na vynikajúcom 2.mieste. Tretí skončil D.Preyler RC Stein pred štvrtým Samom Ihringom CK MŠK Žiar nad Hronom. Matúš Ďurík skončil na 12.mieste a Patrik Antal na 14.mieste.

V kategórii kadetiek zvíťazila domáca pretekárka M.Loschingg RC Stein, pred tímovou kolegyňou L.Paumann RC Stein. Na treťom mieste skončila po dobrom výkone Simona Záhorcová CK MŠK Žiar nad Hronom pred kolegyňou Vladimírou Zelinovou CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorá skončila na štvrtom mieste.

V kadetoch skončil L.Ungvarský na 12.m a J.Vlčák na 17.m.

V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. Organizátori pripravili náročný okruh s kilometrovým stúpaním a technickým zjazdom.

Mladší žiak B.Holic bol po celý  čas aktívny a vyprovokoval únik 5-člennej skupiny. V záverečnom špurte obsadil 4.miesto.

Starší žiaci na rovnakej trati skúšali roztrhnúť štartové pole, čo sa im napokon podarilo. V prvej skupine prišiel M.Ďurík v špurte na 5.mieste. S.Ihring prišiel do cieľa tesne za prvou skupinou na 9.mieste. P.Antal skončil na 11.mieste a M.Holic na 12.mieste.

Kadetky sa snažili jazdiť aktívne a od začiatku robili všetko pre víťazstvo. Suverénnou víťazkou sa stala S.Záhorcová CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorá prišla do cieľa s náskokom 1:25min pred druhou pretekárkou. V Zelinová obsadila 5 miesto.

GRATULUJEME všetkým!!