Žiarski cyklisti opäť na stupni víťazov

16.08.2018 05:54:45

Cez víkend sa uskutočnil Slovenský pohár v cestnej cyklistike v Prešove a okolí. V sobotu čakala na cyklistov časovka jednotlivcov.

V kategórií mladší žiaci obsadil na 5km trati 2.miesto B. Holic CK MŠK Žiar nad Hronom. Zvíťazil A.Mrocek CK Epic Dohňany. D.Sochan skončil na 15.m.,J.Benča na 18.m.,F. Záhorec 23.m. a A.Antal 28.m.

Starší žiaci išli na 10km trati. Zvíťazil M.Schwarzbacher ŽP Šport Podbrezová. M Ďurík CK MŠK Žiar nad Hronom obsadil nepopulárne 4.miesto. S. Ihring 17.m.,R. Jackuliak 23.m.,R. Paulík 26.m.,M.Holic 28.m.,P. Antal 35.m. a A. Hrčka 36.m.

Víťazstvo v kategórií kadetiek si odniesla T. Kurnická CYS Akadémia Petra Sagana pred našou S. Záhorcovou. V. Zelinová skončila na 7.m. V. Paulíková na 9.m. a E. Imrišová na 13.m.

Kadeti absolvovali skrátenu časovku na 10km. L.Ungvarský skončil na 7.m. a J.Vlčák na 14.m.

Juniori bojovali na skrátenej 10km trati nakoľko im trať zaplavilo Bahno po výdatnom daždi. Zvíťazil L. Kubiš ŽP Šport Podbrezová pred dvojicou našich pretekárov. M. Baniar skončil na druhom mieste a A. Foltán na treťom mieste. A. Zelina obsadil 6.m., T. Kamenský 8.m. a M. Černek 19.m.

V nedeľu 12.8.2018 boli na programe preteky jednotlivcov na 25km dlhom okruhu s nepríjemným 2km stúpaním. Veľké teplo a nevhodný štart o 11:00hod spôsoboval pretekárom kolabsové stavy z vyčerpania a dehydratácie.

V mladších žiakov skončil v záverečnom tesnom špurte B. Holic na 4.mieste, D.Sochan na 14.m.,A. Antal na 16.m., J. Benča na 20.m. a F. Záhorec na 25.m.

Starší žiaci išli 58km a celé pole sa značne roztrhalo. Najlepšie skončil M. Ďurík, ktorý po peknom výkone obsadil 7.m.,R.Paulík 18.m., P. Antal 21.m.,R. Jackuliak 27.m., A. Hrčka 29.m., M.Holic 33.m. a S. Ihring 34.m.

Kadetka S. Záhorcová obsadila nepopulárne 4.m., V. Zelinová 11.m.,E.Imrišová 12.m.

Kadeti museli zvládnuť 80km. Z našich skončil lepšie L. Ungvarský na 6.m. a J. Vlčák na 8.m.

Juniori bojovali s porciou 105km. A. Foltán obsadil 4.m.,M. Černek 5.m., A. Zelina 12.m.,M.Baniar 15.m. a T. Kamenský 17.m.