Žiarski cyklisti na domácom šampionáte úspěšní
07.07.2009 00:00:00

Vrcholným podujatím domácej sezóny 2009 boli pre cyklistov MŠK Žiar nad Hronom Majstrovstvá Slovenskej republiky v cestnej cyklistike, ktoré sa konali v dňoch 24.6.2009 až 28.6.2009 v Bánovciach nad Bebravou. Organizátorom spoločného šampionátu Slovenskej a Českej republiky pre kategorie juniorov a mužov, bol Slovenský svaz cyklistiky, mesto Bánovce nad Bebravou, Dukla Trenčín a Cyklistický klub Bánovce nad Bebravou.
V stredu 24.6.2009 bola na programe šampionátu časovka jednotlivcov, so štartom i cieľom v Bánovciach. Časovka merala 19,6km a viedla z Bánoviec po křižovatku na obec Látkovce, kde bola obrátka. Ťažká časovka s technicky náročným dojazdom v uliciach mesta dokonale preverila fyzickú pripravenost ako aj technickú zručnosť pretekárov. Titul Majstra Slovenska v kategórii juniorov si zaslúžene odniesol časom 26:25:39 Johan Schwabik zo Spišskej Novej Vsi. Druhé miesto a striebornú medailu po výbornom výkone získal časom 27:27:04 Filip Filipčík z MŠK Žiar nad Hronom a tretie miesto patrilo Borisovi Marekovi zo Športovej školy Trenčín. Ostatní juniori MŠK Žiar nad Hronom obsadili Peter Bališ časom 28:00:27 osme miesto a Oliver Ritter osemnáste miesto.
V sobotu 27.6.2009 bol na programe spoločného šampionátu SR a ČR pre kategóriu juniorov cestný pretek jednotlivcov s hromadným štartom.. Trať majstrovského preteku viedla okruhom dlhým 24,3 km z Bánoviec nad Bebravou cez obce Látkovce, Uhrovec s cieľom na Hollého ulici v Bánovciach. Kategória juniorov absolvovala pať okruhov, teda 121,5km. Náročné stúpanie na Jankov vršok roztrhalo peletón na víacero malých skupín, no favoriti sa dokonale strážili. V záverečnom piatom okruhu sa počasie prudko zmenilo a v silnom vetre a daždi dochádzalo k množstvu pádov a zmenách na čele pretekov. Technicky vyspelí pretekári, hlavne v prudkých klesanianiach unikali súperom. Bolo to aj v prípade pretekára Borisa Mareka zo Športovej školy Trenčín, ktorý zariskoval, unikol svojím súperom a zvíťazil. Druhé miesto v špurte vedúcej skupiny obsadil jeho klubový spolujazdec Tomáš Ažaltovič. Pretekár MŠK Žiar nad Hronom Peter Bališ obsadil tretie miesto a získal bronzovú medailu. Filip Filipčík obsadil nepopulárne štvrté miesto a Oliver Ritter pre zdravotné problémy s preteku odstúpil.
Ihneď po skončení šampionátu zasadala komisia cestnej cyklistiky SZC, ktorá rozhodla o nominácii na Majstrovstvá Európy v Belgicku v dňoch 1.7.2009 a 4.7.2009. V nominácii pre cestný pretek jednotlivcov sa objavili aj dvaja zástupcovia Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom a to Filip Filipčík a Peter Bališ. Gratulujeme a držíme palce.
F.Sitora
Najnovšie články
20.05.2026 10:18:25
ŽIARSKI CYKLISTI ÚSPEŠNE ODŠTARTOVALI DRÁHOVÚ SEZÓNU
18.05.2026 10:15:10
Cez víkend víťazne
19.04.2026 22:29:19
V Trnave odštartovala nová sezóna
30.03.2026 11:50:18
Finálna príprava v Plášťovciach
26.03.2026 13:41:07
Športovec mesta Žiar nad Hronom 2025
03.03.2026 21:20:13
Príprava na novú sezónu začala v Chorvátsku.
16.12.2025 08:26:39
Tréningový kemp cyklokrosárov v Trenčíne s reprezentačným trénerom
16.12.2025 08:12:43

















