Zakončenie cestnej sezóny víťazstvom Ďuríkovej a Peszekiovej

26.09.2022 10:55:19
V Spišskej Novej Vsi sa prvý septembrový víkend uskutočnilo posledné dvojkolo slovenského pohára v cestnej cyklistike. Na programe bola v sobotu časovka jednotlivcov do vrchu na Grajnár a v nedeľu kritérium v uliciach mesta.
V sobotu na 5km trati sa darilo najviac A. Peszekiovej MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorá zvíťazila ????v kategórii mini dievčat. Mladší žiak B. Peszeki obsadil výborne 4.m. A. Jelža finišoval na 19.m. Žiačka T.Ďuríková obsadila 14.m.
V starších žiakoch zabojoval J.Glezgo MŠK CK Žiar nad Hronom , ktorý došpurtoval na 11.m. a Ch. Jelža obsadil 37.m. Kadeti už museli vystúpať 11km. Po bojovnom výkone finišoval D. Sochan na 8.m., F. Záhorec na 13.m. a A. Antal skončil na 24.m. a J. Benča po zranení obsadil 39.m. všetci MŠK CK Žiar nad Hronom.
V juniorskej kategórii atakoval pódium M. Ďurík, ktorý skončil na peknom 6.m. R. Jackuliak obsadil 9.m. a P. Antal 25.m. všetci MŠK CK Žiar nad Hronom.
V nedeľu sa jazdilo kritérium na okruhu dlhom 1500 metrov. V mini kat. finišovala A. Peszekiová na druhom???? mieste. Žiačka T.Ďuríková absolvovala bodovacie preteky na 6 okruhov. Svojim súperkám nedala šancu, vyhrala oba špurty a stala sa víťazkou????. Mladší žiaci jazdili na 6 okruhov a B. Peszeki bojoval v čelnej skupine. Napokon obsadil výborné 5.m. a A. Jelža pekné 11.m. obaja MŠK CK Žiar nad Hronom. Starší žiaci mali bodovacie preteky na 9 okruhov. Po bojovnom výkone brali J. Glezgo 20.m., M. Májik 34.m. a Ch. Jelža 43.m.
Kadeti na 15 okruhov chceli zabojovať o pódium a od štartu sa išlo zostra. Sochan sa zapájali do únikov a Záhorec bojoval v špurtoch o body. Napokon obsadil výborne 6.m. A. Antal 8.m. D. Sochan 9.m. a J. Benča 32.m. Juniorka J. Dubajová po druhom???? mieste v MTB maratóne zo soboty pridala v nedeľu pekné 6.m. v kritériu.
Junior R. Jackuliak bojoval v bodovačke na 18 okruhov v úniku takmer počas celých pretekov. Napokon až v poslednom špurte prišiel o tretie miesto a bral nepopulárne 4.m. Tímový kolega M. Ďurík obsadil dobré 7.m.