Záhorec zvíťazil v Dudinciach

07.09.2021 11:44:14
Záhorec zvíťazil v Dudinciach

Cez víkend 28-29.8.2021 pokračoval Slovenský pohár v cestnej cyklistike v Dudinciach a Krupine za medzinárodnej účasti.

V sobotu bolo na programe kritérium v Dudinciach. Darilo sa aj našim pretekárom v kategórii mini na 2 kolá obsadil A. Jelža MŠK CK Žiar nad Hronom 4.m.
Žiačka T. Ďuríková získala bronz????????????.
Ml. žiak M. Májik došpurtoval na 8.m. M. Dekýš na 11.m. a B. Peszeki na 12.m. Starší žiaci bojovali na 9 okruhov bodovacej jazdy. Víťazom ???????????? sa stal F. Záhorec MŠK CK Žiar nad Hronom. D.Sochan finišoval na 14.m. M. Čerťaský na 17.m. J. Glezgo na 22.m. a J. Benča na 23.m.
Kadeti súperili v najpočetnejšom na 15 okruhov. Najlepšie finišoval aktívny M. Ďurík na 8.m. Po slabšom výkone skončil R. Jackuliak na 17.m. F. Štanceľ na 22.m. A. Antal na 30.m. Po dlhom výpadku pre zranenie nastúpil na prvé preteky v tomto roku P. Antal, ktorý obsadil 47.m.
Juniorka J. Dubajová obsadila 10.m.V nedeľu sa pelotón presunul do Krupiny a okolia. V kategórii žiačok potvrdila svoju výkonnosť T. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorá vybojovala výborné druhé miesto. V kategórii starších žiakov vyhral špurt hlavnej skupiny D. Sochan MŠK CK Žiar nad a získal 4.m., nakoľko v úniku pred skupinou boli traja pretekári. Smolu mal M. Čerťaský, ktorý skončil v páde a po tech.problémoch nezasiahol do bojov k celkové poradie. V kadetoch na 65km trati s viacerými stúpaniami zabojoval M. Ďurík MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý bol v úniku vedúcej 5- člennej skupiny. Napokon na konci stúpania stratil s nimi kontakt a prepadol sa do druhej skupiny prenasledovateľov kde finišoval na celkovom peknom 8.m.