Záhorec víťazom kriterijnej ligy 2023

18.09.2023 20:40:57
Záhorec víťazom kriterijnej ligy 2023

V sobotu a v  nedeľu 9. a 10. septembra 2023 sa uskutočnilo finále slovenského pohára v cestnej
cyklistike.
V sobotu bola na programe majstrovská časovka do vrchu na Štiavnik – Kasárne. Žiacke kategórie
bojovali o titul na trati dlhej 5,2 km s prevýšením 304 m. Kadeti a juniori mali trať dlhú 8,9 km
a prevýšenie 429 m.
Najlepšie sa darilo staršiemu žiakovi T. Rybanskému, ktorému pódium ušlo iba tesne a skončil na
výbornom 4. mieste. Žiačka A. Peszekiová finišovala na peknom 8. mieste. Do top 10 sa zmestil aj D.
Kozár, ktorý obsadil pekné 10. miesto.
Ďalší mladší žiaci obsadili : A. Jelža 14.m., M. Michaleje 17.m.
Starší žiaci: M. Barényi 18.m., B. Peszeki 19.m., Ch. Jelža 22.m., T. Molota 25.m., M. Májik 28.m., M.
Dekýš 29.m., T. Sklenka 30.m.

Kadeti na dlhšej trati obsadili: F. Záhorec 20.m., J. Benča 23.m., J. Glezgo 29.m., M. Čerťaský 34.m., G.
Sukop 36.m.
V junioroch po bojovnom výkone skončil R. Jackuliak na 13. mieste, M. Štefanka na 17. mieste a A. Antal na 27. mieste.
V nedeľu boli na programe cestné preteky jednotlivcov na 10 km dlhom rovinatom okruhu s náročným 800 m dlhým a 12% cieľovým stúpaním. V každej kategórii sa rozhodovalo až v tomto stúpaní, ktoré poriadne preverilo sily všetkých pretekárov.
Najlepšie sa darilo staršiemu žiakovi

T. Rybanskému, ktorý bol aj v úniku a napokon obsadil výborné 5. miesto. B. Peszeki sa umiestnil na 11. mieste. Ďaľší starší žiaci sa umiestnili: M. Barényi 13.m., T. Sklenka 14.m., Ch. Jelža 25.m., M. Dekýš 30.m, T. Molota 31.m.
Žiačka A.Peszekiová po peknom výkone atakovala top 10 a obsadila 11. miesto.
Mladší žiak D. Kozár zabojoval v záverečnom stúpaní a skončil na dobrom 11. mieste. A. Jelža finišoval na 20.m. a M. Michaleje na 27.m.
Kadeti počas celých pretekov boli aktívni a zapájali sa do všetkých únikov. Napokon sa špurtovalo
z pelotónu a chalanom chýbali sily. F. Záhorec obsadil 20.m., M. Čerťaský 27.m., J. Benča 29.m., J.Glezgo 34.m. G Sukop preteky po páde nedokončil.
Junior R. Jackuliak zabojoval a v záverečnom finiši mu to prinieslo výborné 6. miesto. M. Štefanka obsadil po bojovnom výkone 18. miesto.
V dlhodobej súťaži slovenského pohára družstiev sme obsadili v silnej konkurencii dobré 6. miesto.

Filip Záhorec sa stal celkovým víťazom kriterijnej ligy kadetov.

GRATULUJEME všetkým za bojovnosť a predvedené výsledky.