Záhorec víťazne v oboch pretekoch

19.07.2021 14:36:25
Záhorec víťazne v oboch pretekoch

Cez víkend 10-11.7.2021pokračoval Slovenský pohár v cestnej cyklistike v kúpeľnom meste Rajecké Teplice a Rajec, kde bolo na programe ďalšie kritérium v uliciach oboch miest.

V Rajeckých Tepliciach v náborových pretekoch zvíťazila A. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom. V kategórii mini chlapci na 3 okruhy hladkej jazdy skončil A. Jelža na 11.m.

Mladší žiaci absolvovali 6 okruhov bodovacej jazdy a najlepšie z našich dopadol M. Dekýš na 20.m., B. Peszeki skončil na 22.m.a M. Barényi 23.m.

Žiačka T. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom si aktívnou jazdou vybojovala pekné tretie miesto.

Starší žiak F Záhorec MŠK CK Žiar nad Hronom po výbornom výkone vybojoval víťazstvo, D. Sochan po tímovom výkone a pomoci kolegovi skončil na 10.m. ,M. Čerťaský 22.m. J. Benča 30.m.

Kadet M. Ďurík MŠK CK Žiar nad Hronom po sólovom úniku v závere skončil na nepopulárnom 4.m. Chýbali mu 3 body na striebro. R. Jackuliak obsadil 10.m. a F. Štanceľ 17.m. Junior L. Ungvarský po bojovnom výkone napokon obsadil 5.m.

V nedeľu v Rajci takmer počas celých pretekov pršalo, ale všetci pretekári to zvládli až na pár menších pádov. V náborových pretekoch opäť zvíťazila A. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom. V nábore starších dievčat skončila na striebornom stupienku A. Peszekiová MŠK CK Žiar nad Hronom.

V kategórii mini chlapcov si polepšil včerajší výsledok A. Jelža MŠK CK Žiar nad Hronom a obsadil pekné 8.m.

Mladší žiaci absolvovali 6 okruhov bodovacej jazdy a výborný výsledok dosiahol M. Dekýš, ktorý finišoval na 5.m. aj napriek pádu. B. Peszeki finišoval na 19.m. a M. Barényi po páde 27.m. všetci MŠK CK ŽIAR nad Hronom.

Žiačka T. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom bojovala až do poslednej bodovačky, ale napokon získala 4.m. so stratou 3 bodov na bedňu.

Starší žiak F. Záhorec MŠK CK Žiar nad Hronom opäť potvrdil svoju rýchlosť a suverénne zvíťazil s náskokom 24 bodov pred druhým. Vysoko sa dostal aj M. Čerťaský, ktorý dosiahol najlepší výsledok vo svojej prvej sezóne - 6.m. D. Sochan špurtoval na 14.m.

Kadeti mali pred sebou porciu 18 kôl v silnom daždi. Najlepšie sa darilo F. Štanceľovi MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý obsadil konečné 6.m. M. Ďurík špurtoval na 10.m., R. Jackuliak 11.m. a A. Antal 19.m.

Junior L. Ungvarský dnes zabojoval a prinieslo mu to výborné 3.m. so stratou 3 bodov na striebro.

GRATULUJEME všetkým !!!