obr: Záhorec v Trnave druhý a Májik tretí v Suchej nad Parnou

Záhorec v Trnave druhý a Májik tretí v Suchej nad Parnou

Na úvod sezóny sa uskutočnili preteky v Trnave - kritérium a v Suchej nad Parnou - cestné preteky. Na štart sa postavili cyklisti zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Litvy a Poľska.

Našim pretekárom sa na 1,2km dlhom okruhu darilo a bojovali o pódiové umiestnenia vo všetkých kategóriach. Mladší žiaci jazdili na 6 okruhov a  darilo sa A.Jelžovi MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý vyhral prejaz a obsadil po dobrom výkone pekné 5.m. D.Kozár 23.m a M.Michaleje 25.m. Žiačka A.Peszekiová po bojovnom výkone prišla na 22.m.

Starší žiaci mali pred sebou už 12 okruhov  a mali sme tu najočetnejšie zastúpenie až 7 pretekárov. Hneď od úvodu dali o sebe vedieť naši chalani a snažili sa zbierať body na prejazdoch a bodovačkách. Bodovali T.Rybanský a M.Májik a boli v hre o víťazstvo. D ruhej časti pretekov však prišlo k pádu na špici, ktorý postihol našich štyroch pretekárov. Napokon bo bojovnom výkone obsadil M.Májik nepopulárne 4.m, T.Rybanský 7.m, M.Barényi 16.m, M.Dekýš 20.m, B.Peszeki 22.m, Ch.Jelža 23.m, T.Molota 27.m.