Záhorec v Trnave druhý a Májik tretí v Suchej nad Parnou

07.04.2023 10:29:30
Záhorec v Trnave druhý a Májik tretí v Suchej nad Parnou

Na úvod sezóny sa uskutočnili preteky v Trnave - kritérium a v Suchej nad Parnou - cestné preteky. Na štart sa postavili cyklisti zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Litvy a Poľska.

Našim pretekárom sa na 1,2km dlhom okruhu darilo a bojovali o pódiové umiestnenia vo všetkých kategóriach. Mladší žiaci jazdili na 6 okruhov a  darilo sa A.Jelžovi MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý vyhral prejaz a obsadil po dobrom výkone pekné 5.m. D.Kozár 23.m a M.Michaleje 25.m. Žiačka A.Peszekiová po bojovnom výkone prišla na 22.m.

Starší žiaci mali pred sebou už 12 okruhov  a mali sme tu najočetnejšie zastúpenie až 7 pretekárov. Hneď od úvodu dali o sebe vedieť naši chalani a snažili sa zbierať body na prejazdoch a bodovačkách. Bodovali T.Rybanský a M.Májik a boli v hre o víťazstvo. D ruhej časti pretekov však prišlo k pádu na špici, ktorý postihol našich štyroch pretekárov. Napokon bo bojovnom výkone obsadil M.Májik nepopulárne 4.m, T.Rybanský 7.m, M.Barényi 16.m, M.Dekýš 20.m, B.Peszeki 22.m, Ch.Jelža 23.m, T.Molota 27.m.

Kategória kadetov jazdila na 18 okruhov bodovacej jazdy. Ambície našich chalanov boli vysoké a chceli bojovať o víťazstvo. Od začiatku tomu všetko podriadili a F.Záhorec zbieral body na bodovačkách. Vytvoril si aj náskok na špici,ale v závere ušiel pelotónu český pretekár Michalovič Ondrej -Bŕeclav, ktorý nebol dostihnutý a nazbieral najviac bodov a stal sa víťazom kadetov. F.Záhorec MŠK CK Žiar nad Hronom po skvelom výkone podporenom tímovou prácou spolujazdcov  skončil na druhom mieste. Čerťaský Maroš obsadil 21.m, J.Benča 30.m, Glezgo 46.m.

V kategórii žienU23 skončila J.Dubajová v pretekoch na 18 okruhov na 37.m. Juniori aj s tromi našimi zástupcami bojovali na 24 okruhov. Od úvodu udávali tempo pretekári DUKLY PRAHA a napokon si odniesli aj víťazstvo v tejto kategórii. Z našich skončil najlepšie R.Jackuliak na 18.m. A.Antal na 25.m. a P.Antal na 58.m.

V nedeľu na okruhu dlhom 26km v okolí Suchej nad Parnou vo veternom počasí pokračovalo 2.kolo Slov.pohára. V kategórii starších žiakov sa nám podarilo získať 3.m, zásluhou M.Májika v záverečnom špurte hlavnej skupiny. T.Rybanský finišoval na peknom 5.m, M.Dekýš na 15.m, M.Barényi na 22.m, B.Peszeki na 27.m, Ch.Jelža na 33.m, T.Molota na 34.m. Žiačka A.Peszekiová prišla v hlavnej skupine na 21.m.

Mladší žiaci po bojovnom výkone bojovali a v záverečnom špurte finišoval najlepšie A.Jelža na peknom 11.m.  D.Kozár na 27.m, M.Michaleje na 29.m.

Kadeti v pretekoch dlhých 78 km aktívne bojovali na trati no napokon sa rozhodlo v záverečnom špurte. F.Záhorec bol na špici,ale napokon nemal dosť síl obhájiť svoje umiestnenie zo soboty. Napokon skončil najlepšie J.Benča na 14.m, M.Čerťaský na 23.m, F.Záhorec na 25.m.

Juniori štartovali v spoločných pretekoch s mužmi a na štart sa postavilo 170 pretekárov na 130km dlhé preteky. V nervóznych pretekoch sa pelotón nadelil na mnoho menších skupín.  Napokon nv záverečnom finiši špurtoval R.Jackuliak na 24.m.

GRATULUJEME !!