Vydarené vystúpenie cyklistov MŠK v Slovenskom pohári.

15.06.2009 00:00:00
V sobotu 6.6.2009 pokračoval seriál Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike okruhovými pretekmi v Horných Obdokovciach. Organizátorom podujatia bol Cyklistický klub Horné Obdokovce v spolupráci s Obecným uradom. Preteky boli súčasťou Kritérijnej ligy SR a išli sa jako X.ročník ? O pohár starostu obce Horné Obdokovce?. Trať okruhových pretekov viedla ulicami obce , merala 900 metrov a mala rovinatý profil. Kategória mladších žiakov absolvovala bodovacie preteky na 9 okruhov a prvenstvo si odniesol cyklista CyS Žilina Juraj Michalička pred Dominikom Mihalčíkom z MŠK Žiar nad Hronom. Ostatní mladší žiaci MŠK obsadili Nicolas Jelža 4 miesto, Matej Truban 7 a Henrich Hasch 9 miesto. Kategória starších žiakov absolvovala bodovací pretek na 21 okruhov a z prvenstva sa radoval cyklista ŠKC Dubnica Ferdinand Barták pred Michalom Donovalom z ŽP Šport Podbrezová a tretia priečka patrila Samuelovi Šmondrkovi z MŠK Žiar nad Hronom. Starší žiak MŠK Karol Hasch obsadil 7. miesto. V kategórii kadetov, ktorí absolvovali bodovací pretek na 30 okruhov patrilo zaslužené prvenstvo Jakubovi Bučovi z CyS Žilina. Kadet MŠK Dominik Zaťko obsadil 13 miesto. Juniori absolvovali 42 okruhov bodovacej jazdy a víťazstvo si odniesol pretekár Slávie ŠŠ Kellys Trenčín Tomáš Ažaltovič, ktorý potvrdil, že na domácej pode je neporazitelný. Juniori MŠK Filip Filipčík obsadil 2 miesto, Peter Bališ obsadil 5 miesto a Oliver Ritter 13 miesto. V nedeľu 7.6.2009 pokračovali preteky Slovenského pohára v Prievidzi cyklistickým kritériom okolo hotela Magura. Okruh meral 1300 metrov a mal rovinatý profil. Už tradične prvý odštartovali mladší žiaci, ktorí absolvovali 3 okruhy hladkej jazdy. Cyklista MŠK Žiar nad Hronom Dominik Mihalčík v tomto preteku zabojoval a zaslúžene zvíťazil pred Jurajom Michaličkom z CyS Žilina. Dominik Mihalčík si týmto prvenstvom iba upevnil svoje vedúce postavenie v Slovenskom pohári. Ostatní mladší žiaci MŠK obsadili Nicolas Jelža 7 miesto, Matej Truban 8 a Henrich Hasch 9 miesto. V kategórii starších žiakov, ktorí absolvovali 6 okruhov bodovacej jazdy opať zvíťazil cyklista ŠKC Ferdinand Barták pred Michalom Donovalom z ŽP Šport Podbrezová a Samuelom Šmondrkom z MŠK Žiar nad Hronom. Starší žiak MŠK Karol Hash obsadil 6 miesto. Aj v kadetoch, ktorí absolvovali 15 okruhov bodovacej jazdy zopakoval svoj tiumf Jakub Bučo z CyS Žilina pred Ondrejom Glajzom z ŽP Šport Podbrezová. Kadet MŠK Dominik Zaťko obsadil 12 miesto. V kategórii juniorov, ktorí absolvovali 25 okruhov bodovacej jazdy excelovali žiarčani. Po samostatnom sólovom úniku sa z prvenstva radoval Filip Filipčík pred klubovým spolujazdcom Petrom Bališom. Junior MŠK Olivek Ritter potvrdil vzostupnú výkonnost a obsadil 5 miesto. Filip Filipčík si svojím víťazstvom iba upevnil vedúce postavenie v Slovenskom pohári. Kvalitné výkony juniorov MŠK neušli pozornosti reprezentačního trénera SR , ktorý po pretekoch nominoval na Svetový pohár juniorov Trofeo Karlsberg v Nemecku 11.6. ? 14.6.2009 Petra Bališa a Filip Filipčík sa predstavý v dňoch 11.6. ? 14.6.2009 na etapových pretekoch UCI Tour de Lorraine vo Francúzsku. F.Sitora