Vo Vrábloch skončil Ungvarský strieborný a Záhorec bronzový

29.09.2021 19:25:51
Vo Vrábloch skončil Ungvarský strieborný a Záhorec bronzový
V nedeľu 26.septembra sa uskutočnilo finále Slovenského pohára v cestnej cyklistike. Mesto Vráble privítalo už tradične pretekárov na kritériu v uliciach mesta. Zároveň sa vyhlasovalo aj celkové poradie v Slovenskom pohári mládeže.
V kategórii mini nás zastupoval A. Jelža, ktorý obsadil 15.m.
Mladší žiaci absolvovali 6 okruhov bodovacej jazdy. Všetci chalani podali bojovný výkon a obsadili:
M. Májik 10.m., M.Barényi 11.m., M. Dekýš 19.m. a B. Peszeki 20.m. Starší žiaci odjazdili 12 okruhov. F Záhorec MŠK CK Žiar nad Hronom bojoval o pódium v špurtoch na bodovačkách až do záveru a napokon vybojoval pekné 3.m????????????. M. Čerťaský sa pokúšal o únik no bol dostihnutý a skončil na 10.m. J. Benča obsadil 21.m.
Kadeti mali pred sebou 15 okruhov a išlo sa poriadne zostra. M. Ďurík MŠK CK Žiar nad Hronom sa ocitol aj v úniku, získal bod na bodovačke, ale pelotón únik dostihol. Napokon si prišiel po 9.m. R. Jackuliak sa snažil jazdiť aktívne a podal bojovný výkon a obsadil 14.m. A. Antal prišiel na 19.m. a P. Antal na 20.m. Junior L. Ungvarský MŠK CK Žiar nad Hronom bojoval o víťazstvo a napokon mu to prinieslo pekné 2.m. ????????????. Odchovankyňa MŠK CK Žiar nad Hronom V. Zelinová došpurtovala medzi ženami na 2.m????????.
Starší žiak F. ZÁHOREC obsadil v celkovom poradí Slovenského pohára výborne 3.m.????????, D. Sochan pekné 6.m. obaja CK MŠK ŽIAR nad Hronom. Žiačka T. Ďuríková vybojovala nepopulárne 4.m. Kadet M. Ďurík vybojoval v celkovom poradí 8.m. a juniorka J. Dubajová MŠK CK Žiar nad Hronom skončila na 7.m.
F. Záhorec CK MŠK ŽIAR nad Hronom obsadil v celkovom poradí kriterijnej ligy vynikajúce 2.m. a T. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom v rovnakej súťaži opäť 4.m. Gratulujeme všetkým pretekárom a pretekárkam.