Víťazstvo na pretekoch najvyššieho rangu

23.09.2008 00:00:00
V dňoch 19.9.2008 ? 21.9.2008 štartovali cyklisti MŠK Žiar nad Hronom Michal Procner a Peter Bališ vo výbere Slovenska na finálových pretekoch Národného pohára juniorov Kroz Istria v Chorvátsku.
Pretek pozostával z troch etáp v celkovej dĺžke 296km. Štart 49. ročníka Medzinárodných juniorských pretekov Kroz Istria bol v Pule. Na štarte sa prezentovalo 132 pretekárov z 22 krajín. I. etapa merala 93km a viedla z Puly do Buje. Druhá etapa mala štart v Umagu , cieľ v meste Labin a merala 100km. Záverečná tretia etapa bola odštartovaná v Rabacu s cieľom v Pule a merala 103km. Hviezda slovenskej a už aj svetovej cyklistiky Peter Sagan / Velosprint Žilina / dokázal zavŕšiť svoje účinkovanie v juniorskej kategórii na medzinárodnej scéne víťazstvom na pretekoch najvyššieho rangu. Sagan dokázal poraziť v týchto pretekoch aj úradujúceho juniorského majstra sveta Francúza Le Bona. Cyklisti výberu Slovenska obsadili v súťaži družstiev štvrté miesto. Potešiteľná je skutočnosť, že na víťazstve v pretekoch Po Štajerski / Slovinsko /, tak aj na tomto víťazstve sa podieľali nemalou mierou aj cyklisti MŠK Žiar nad Hronom. Hlavne ambície Procnera boli vysoké, vzhľadom na jeho súčasnú výkonnosť. Práca v prospech celkového víťazstva Slováka Sagana v pretekoch Národného pohára však dostala prednosť. Celému družstvu výberu juniorov Slovenska patrí za vystúpenie v 49. ročníku pretekov Kroz Istria 2008 uznanie a poďakovanie. Bola to dostojná bodka v pretekoch seriálu Národného pohára. Celkové výsledky: 1. Peter Sagan SVK 07:13:57 2. Fabio Felline ITA 07:14:12 3. Johan Le Bon FRA 07:14:18 27. Michal Procner SVK 07:15:19 71. Peter Bališ SVK 07:31:56 F. Sitora