Via POREČ toward UTRECHT.

14.04.2013 22:14:20

Slovenská kadetská reprezentácia v cestnej cyklistike sa v dňoch 10-13.4.2013, zúčastnila krátkeho sústredenia a  medzinárodných cyklistických pretekov s názvom  "Z Poreču do Utrechtu". V Holandskom Utrechte sa bude od 14.7.2013 konať "Európsky olympijský festival mládeže"(EYOF). Náš klub v Poreči zastupovali Nicolas Jelža a Kristián Zimány. Preteky sa konali na 3900 metrov dlhom okruhu, ktorý absolvovali 20-krát. Na štarte boli okrem Slovákov, reprezentanti Chorvátska, Maďarska,Srbska,Slovinska....Na štart sa postavilo 57 pretekárov.Preteky po vydarenom úniku dvojice pretekárov vyhral O.Jaka  - Slovinsko/Radenska, druhý skončil M.Zupančič Slovinsko/Adria Mobil. Na tretom mieste prišiel P.Gorazd Slovinsko/Adria Mobil zo stratou 2:20 min.Zo stratou 3:18 min. prešiel cieľom peloton, kde špurtoval najlepšie zo Slovákov T.Person -Slovensko/CYS Žilina na 5.mieste, N.Jelža- Slovensko/CK MŠK Žiar nad Hronom obsadil 14.miesto a K.Zimány - Slovensko/CK MŠK Žiar nad Hronom skončil na 24.mieste.....Gratulujeme