obr: V Trnave Májik na 4.mieste

V Trnave Májik na 4.mieste

V okolí Trnavy sa v sobotu a nedeľu 03. a 04.06.2023, konal slovenský pohár v cestnej cyklistike mládeže za účasti pretekárov z Čiech a Maďarska, a medzinárodné etapové preteky mužov a juniorov, ktoré štartovali už v piatok 02.06.2023 časovkou jednotlivcov.
V sobotu na 5 km okruhu v obci Ratkovce sa vystriedali na trati všetky kategórie. V kategórii ml. žiakov a žiačok na 20 km trati nás reprezentoval M. Michaleje a A. Peszekiová. Matúš preteky po páde nedokončil a Agáta si pripísala pekné 26. miesto. Starší žiaci v početnom zastúpení bojovali na 40 km trati. Najlepší špurt z našich pretekárov mal M. Májik, ktorý obsadil tesne 5. miesto. T. Rybanský finišoval na 10. mieste. B. Pezseki na 20. mieste. M. Barényi na 23. mieste, Ch. Jelža na 33. mieste a T. Molota na 34. mieste.
Kadeti absolvovali trať dlhú 60km a tiež sa rozhodovalo v záverečnom špurte pelotónu. Najlepšie sa zorientoval J. Benča na 23. mieste. G. Sukop obsadil 46. miesto a J. Glezgo po páde obsadil 47. miesto.
V nedeľu čakal na pretekárov okruh dlhý 30km. Kadeti absolvovali porciu 90 km a tiež sa pelotón na rovinatejšej trati veľmi neroztrhal. V záverečnom finiši pelotónu tak obsadil J. Glezgo pekné 16. miesto J. Benča 27. miesto a G. Sukop 36. miesto, všetci v rovnakom čase ako víťaz.
Starší žiaci bojovali na 60km dlhej trati a od úvodu bol aktívny M. Májik v niekoľkých únikoch, ktorý chcel získať pódium. Napokon sa rozhodovalo v záverečnom špurte pelotónu, ktorý nanešťastie pre nás postihol tesne pred cieľom hromadný pád v ktorom zostali aj traja naši pretekári. M. Májik napokon obsadil nepopulárne 4. miesto a pódium mu tak ušlo iba tesne. T. Rybanský došpurtoval na 10. mieste. T. Molota na 29. mieste a Ch. Jelža na 31. mieste. B. Peszeki a M. Barényi preteky po páde nedokončili.
 
Mladší žiaci pretekali na 30km trati a A. Peszekiová v špurte hlavnej skupiny finišovala na peknom 24. mieste a M. Michaleje obsadil konečné 27. miesto.
Juniori mali spoločný štart s mužmi a absolvovali 3 etapy. Najlepšie sa darilo nášmu najskúsenejšiemu juniorovi R. Jackuliakovi, ktorý preteky absolvoval v rámci prípravy na svetový pohár N.Cup juniorov v Nemecku. V konečnom poradí etapových pretekov zo 120 štartujúcich mu patrilo 36. miesto.
A. Antal obsadil 81. miesto. M. Štefanka pri svojej premiére na takomto podujatí finišoval na 100. mieste a P. Antal obsadil 113. miesto.


Novinky

Spoločné M-SR a M-ČR v Tlmačoch

Spoločný šampionát mužov, žien, juniorov a junioriek z Čiech a Slovenska odštartoval v Tlmačoch od 22. ...

V Trnave Májik na 4.mieste

V okolí Trnavy sa v sobotu a nedeľu 03. a 04.06.2023, konal slovenský pohár v cestnej ...

V Lanškroune Rybanský v top 10

Rybanský skončil na výbornom 10.mieste v Malom Závode Míru!   V dňoch 26.-28.5.2023 sa konali medzinárodné etapové cyklistické ...

Rybanský zvíťazil na tour Petra Sagana v Martine

V nedeľu 21. mája sa na letisku v Martine iskutočnilo ďalšie kolo detskej tour Petra Sagana. ...

Májik 3x strieborný na dráhe

V sobotu a v nedeľu 20.5 a 21.5. sa v Prešove na Velodróme uskutočnil slovenský pohár ...

Na tour Petra Sagana v Žiline zvíťazil Rybanský

V sobotu 6.mája sa v Žilinskom lesoparku konalo 2.kolo Detskej Tour Petra Sagana. Napriek dažďu a ...

Na domácej trati zvíťazil Záhorec

V pondelok sme pokračovali domácim pretekom – kritériom v Žiari nad Hronom, ktoré sme opäť zorganizovali ...

Čerťaský zvíťazil v Dudinciach

Uplynulý predĺžený víkend sme začali kritériom v Dudinciach, kde na mestskom okruhu získal po skvelom výkone ...

T.Rybanský skončil na 5.mieste

V sobotu a nedeľu 22-23.4.2023 sa uskutočnil Slovenský pohár v horskej cyklistike v lyžiarskom areáli  "SKI ...

Viac noviniek