V Krupine ďaľšie víťazstvá.

09.12.2013 14:02:38
V Krupine ďaľšie víťazstvá.

Cyklokros v Krupine v podaní Žiarčanov.

V nedeľu 8.12.2013, sa v Krupine uskutočnil Slovenský pohár v cyklokrose. Bola to posledná previerka pred  M-SR, ktoré sa uskutočnia 15.12.2013 v Bánovciach nad Bebravou.

Na technicky náročnej trati, sneh, voda, blato, škvára dostali všetci pretekári poriadne zabrať a museli siahnuť na dno svojich síl. Aj malá nepozornosť znamenala pád z bicykla a stratu na súperov. V kategórii žiakov dlho viedol Adam Foltán, no ocitol sa na zemi a stratil kontakt na vedúcu trojicu. Celkovo skončil na 4.mieste. Zvíťazil M. Furdan  OUTSITERZ NOVATEC. Druhý skončil D. Béla Vitalitás SE +28sec. Tretie miesto obsadil A. Antal ŠG Trenčín +28sec. Ďalší naši žiaci obsadili 9.miesto M.Černek +2.13min, 10.miesto L. Lajtoš +2:14min. V kategórii kadetov potvrdili dominanciu cyklisti CK MŠK Žiar nad Hronom. Zvíťazil vedúci pretekár Slovenského pohára J.Gajdošík CK MŠK Žiar nad Hronom pred druhým A. Foltánom CK MŠK Žiar nad Hronom +24sec. A tretím M. Štočekom CYS Žilina +49sec. Ďalší naši obsadili 4.miesto H. Hasch +1:04min, 7.miesto J. Varhaňovský +1:26min, 9.miesto M. Foltán +2:53min.V kategórii juniorov zvíťazil J.Bellan  CK MŠK Žiar nad Hronom, pred druhým P.Kvietkom ŽP Šport Podbrezová + 0:03sec. Tretie miesto obsadil J.Kurty ISACO Šport +0:50sec. GRATULUJEME všetkým.....držíme palce na M-SR v Bánovciach nad Bebravou.(15.12.2013)