Úspešný vstup do novej sezóny.

10.05.2021 08:39:49

Včera odštartoval SP aj v cestnej cyklistike. Na kritériu v Dolnom Hričove sa predstavili aj naši pretekári, ktorý dosiahli pódiové umiestnenie a potvrdili svoju výkonnost. V kategórii mini sa premiérovo predstavil A. Jelža, ktorý skončil na 7. mieste.

V kategórii mladších žiakov bojoval o pódiové umiestnenie M. Májik, ktorému nevyšiel posledný špurt a prišiel do cieľa na 5. mieste, B. Peszeki na 20. mieste a M. Dekýš na 24. mieste. T. Ďuríková v kategórii žiačok nemala svoj deň a obsadila 11. miesto.

Najúspešnejší z kategórie starších žiakov bol F. Záhorec, ktorý skončil po výbornom tímovom výkone na perfektnom 2. mieste. Tesne za ním prišiel do cieľa D. Sochan na 4. mieste, J. Benča obsadil 20. priečku štartovej listiny. J. Glezgo prišiel do cieľa na 25. mieste. Pre M. Čerťaského toto boli prvé preteky cestnej cyklistiky a po bojovnom výkone obsadil 31. miesto.

V kategórii kadetov bol v rýchlych pretekoch s priemernou rýchlosťou 41,5km/h na najvyššej priečke M. Ďurík a to na 8. mieste v tesnom závese mu bol F. Šanceľ, ktorý obsadil 12. miesto. R. Jackuliak prišiel do cieľa na 21. mieste a A. Antal na 25. mieste.

Náš junior L. Ungvarský si po bojovnom vykone vybojoval perfektné 2. miesto. Na víťazstvo mu chýbal iba jeden bod. V. Zelinová - ženy U23, ktorá je na hosťovaní v Dukle Bratislava vybojovala druhé miesto za tímovou kolegyňou B. Pavlendovou.