ÚSPEŠNÝ II.ROČNÍK GP SLOVALCO

20.09.2007 00:00:00
V nedeľu 16.9.2007 sa za príjemného slnečného počasia uskutočnilo v horskom stredisku Skalka finále Slovenského pohára v horskej cyklistike, disciplíne cross-country. Pretek sa išiel ako druhý ročník Grand Prix Slovalco a podujatie organizačne zabezpečoval Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom v spolupráci s vedením hotela Fortuna na Skalke. Trať finálového preteku horských cyklistov merala 5850 metrov a viedla náročným horským terénom, ktorý dokonale preveril výkonnosť jednotlivých pretekárov. O 10:00 hod. bol odštartovaný pretek prvej kategórie, Mini chlapci. Kategória Mini absolvovala tri skrátené okruhy v celkovej dĺžke 3000 metrov. Prvenstvo v tomto preteku si odniesol po bezchybnom výkone, vedúci pretekár priebežného poradia Slovenského pohára a úradujúci Majster Slovenska Dominik Mihalčík s usporiadajúceho Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom. Druhé miesto obsadil Pavol Kvietok z ŽP Podbrezová a tretie Branislav Dubeň z CyS Žilina. Pochvalu za predvedený výkon na trati si zaslúžia aj Henrich Hasch, ktorý obsadil 7.miesto, ôsmy Matej Truban a jedenásty Nicolas Jelža. V kategórii mladších žiakov reprezentoval Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom Samuel Šmondrk . Mladší žiaci absolvoval štyri skrátené okruhy. Šmondrk po dobrom štarte bojoval na trati o popredné umiestnenie no v závere mu nestačili sily na najlepších a obsadil nepopulárne 4.miesto. Za bojovnosť mu však patrí uznanie. Na starších žiakov čakal jeden nájazdový a dva veľké okruhy. Usporiadajúci klub v tejto kategórii reprezentoval talentovaný Lukáš Vaš. V domácom prostredí sa snažil o čo najlepší výsledok. Do cieľa prišiel na peknom 10.mieste. Kadeti absolvovali nájazdový a tri veľké okruhy. Na náročnej trati všetci naši pretekári bojovali zo všetkých síl. V záverečnom špurte prišiel iba o pár centimetrov o medailové umiestnenie Peter Bališ, ktorému patrila štvrtá priečka. Podal však bojovný výkon za čo si zaslúži uznanie. Na 10.mieste prišiel Filip Filipčík, Boris Vencel obsadil 16.miesto, Maroš Beňo 20.miesto a Oliver Ritter po technickej poruche bicykla preteky nedokončil. Na juniorov čakal jeden nájazdový a 5 veľkých okruhov. Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom zastupoval nádejný Michal Procner. Od štartu jazdil Procner aktívne na čele preteku, no na suverénneho Petra Sagana z Cys Žilina, ktorý nedávno obsadil na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike 8. miesto, nikto nestačil. Sagan bezpečne zvíťazil pred pretekármi z Českej republiky Hynekom a Bierskym. Michal Procner nakoniec obsadil pekné 6. miesto. V hlavnej kategórii Elite, ktorá absolvovala 8 okruhov zvíťazil úradujúci Majster Slovenska Milan Barényi z ŽP Šport Podbrezová pred Majstrom Českej republiky Pavlom Boudným. Po skončení finálového 5. kola Slovenského pohára horských cyklistov na Skalke, boli vyhlásené konečné výsledky dlhodobej súťaže MTB XC pre rok 2007. V kategórii Mini zvíťazil Dominik Mihalčík z MŠK Žiar nad Hronom, Matej Truban obsadil 8. miesto, Henrich Hasch deviate a Nicolas Jelža 17. miesto. V kategórii mladších žiakov obsadil v konečnom hodnotení Samuel Šmondrk 7. miesto a Karol Hasch 18. miesto. V kategórii starších žiakov obsadil Lukáš Vaš 17. miesto a Dominik Zaťko 24. miesto. V kategórii kadetov obsadil Peter Bališ 3. miesto, Filip Filipčík 10. miesto, Maroš Beňo 23. miesto, Boris Vencel 24. miesto, Oliver Ritter 35. miesto a Patrik Kolorédy 38. miesto. V kategórii juniorov obsadil Michal Procner konečné 6. miesto. Podujatím na Skalke sa skončil súťažný ročník 2007 v horskej cyklistike, disciplíne cross-country. K vydarenému podujatiu prispela okrem kvalitnej trati a pekných výkonov pretekárov aj bezchybná organizácia a tiež nádherné počasie, ktoré na Skalke zavládlo. Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom chce touto cestou poďakovať všetkým sponzorom, ktorí toto podujatie podporili, hlavne generálnemu sponzorovi spoločnosti Slovalco, ako aj všetkým tým, ktorí ochotne pomáhali pri zabezpečovaní a organizovaní 2. ročníka Grand Prix Slovalco.