Úspešné vystúpenie domácich cyklistov

27.07.2014 20:14:17

Slovenský pohár mládeže v Žiari nad Hronom a okolí ovládli cyklisti CK MŠK Žiar nad Hronom.

V sobotu 26.7.2014 sa v obci Lovča uskutočnila časovka jednotlivcov. Žiakov a kadetov čakala trať dlhá 10km, juniorov 20km. Žiarski pretekári chceli na domácich cestách uspieť, čo sa im aj podarilo. Proti bolo iba počasie(silná búrka,prietž mračien), ale chalani to zvládli.

V kategórii starších žiakov zvíťazil M.Blaško CYS Žilina, časom 13:50:00.Druhé miesto obsadil po výbornom výkone domáci Adam Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom +0:12sec. Tretí skončil Marek Bugár  Dynamax Nitra +0:39sec. Ďaľší naši po bojovnom výkone obsadili : 9.miesto L.Lajtoš +1:16min, 13.miesto. M.Černek +1:58min, 18.miesto L.Kovár +2:14min, 27.miesto T.Kamenský +3:28min všetci z CK MŠK Žiar nad Hronom. V kategórii kadetov si víťazstvo pripísal A.Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom, časom 12:59. Druhé miesto obsadil S.Oros TJ Slavia ŠG Trenčín + 0:15sec. Tretie miesto si domov odniesol M.Štoček CYS Žilina + 0:27sec. Nepopulárne 4.miesto obsadil H.Hasch +0:45sec. J.Varhaňovský prišiel na 5.mieste zo stratou +0:48sec. Ďalší naši obsadili : A.Žarnovičan výborné 8.miesto + 1:11min, J.Gajdošík 19.miesto + 1:56min.

V junioroch zvíťazil D.Zverko časom 25:41:00 pred N.Jelžom +1:12min, obaja CK MŠK Žiar nad Hronom. Tretí skončil M.Hloža Veloklub Púchov + 1:38min. Štvrtý skončil K.Zimány CK MŠK Žiar nad Hronom +1:39min. pred tímovým kolegom M.Trubanom + 1:46min....

V nedeľu sa v obci Lutila a okolí uskutočnil cestný pretek na okruhu Lutila, J.Lehota, Kosorín, Slaská, Lutila. Dĺžka okruhu bola 23km. Mladší žiaci ho absolvovali jedenkrát, starší žiaci dvakrát, kadeti trikrát a juniori štyrikrát . Našim pretekárom sa darilo a získali ďalšie pódiové umiestnenia. Víťazom v kategórii starších žiakov sa stal R.Coma CYS Žilina pred druhou R.Rabatinovou JUMP Sport Košice+ 0:03sec a tretou L.Michaličkovou CYS Žilina+0:06sec. M.Černek obsadil nepopulárne 4.miesto + 0:10sec. Ďaľší naši chalani skončili : Adam Foltán na 6.mieste, L.Lajtoš na 8.mieste, L.Kovár na 19.mieste a T.Kamenský na 26.mieste.

V kategórii kadetov sa z víťazstva po sólovom uníku tešil M.Štoček CYS Žilina pred druhým T.Kapajčíkom ŽP Šport Podbrezová +1:00min a tretím našim A.Foltánom CK MŠK Žiar nad Hronom +1:00min. Na 5.mieste prišiel H.Hasch CK MŠK Žiar nad Hronom  +1:27min. Na 9.mieste prišiel J.Gajdošík +3:03min. J.Varhaňovský skončil na 19.mieste +3:16min a A.Žarnovičan prišiel na 24.mieste +5:51min.

Juniori ovládli štartové pole a napokon obsadili prvé štyri miesta. Zvíťazil D.Zverko časom 2:17:00hod. na druhom mieste prišiel N.Jelža +1:17min. pred tretím M.Trubanom +1:17min. Štvrté miesto obsadil K.Zimány +1:23min.

Gratulujeme a ďakujeme chalanom za vzornú reprezentáciu.