Úspešné vystúpenie cyklistov MŠK na Českom pohári

21.04.2011 19:03:05
Úspešné vystúpenie cyklistov MŠK na Českom pohári

V nedeľu 17.apríla 2011 sa cyklisti MŠK Žiar nad Hronom predstavili na ďalšom z podujatí Českého pohára mládeže v cestnej cyklistike v malebnom mestečku  Kynšperk nad Ohří  neďaleko Mariánskych Lázní.

Zhruba 120 cyklistov z Česka, Nemecka a Slovenska sa prezentovalo za chladného počasia na štarte  preteku, ktorý sa jazdil na prímestskom 7,7km dlhom okruhu. Kopcovitý terén a technicky náročný zjazd do Kynšperku už v úvodných kilometroch preriedil štartovné pole.

Prvá sa na trať dlhú 82,9 km vydala kategória juniorov, ktorá absolvovala náročných 11 okruhov. Už v treťom okruhu sa z peletónu odpútala vedúca osemčlenná skupina, ktorá postupne zvyšovala svoj náskok pred druhou dvanásť člennou skupinou v ktorej aktívne jazdil jediný zástupca MŠK Dominik Zaťko. Vedúca skupina vzornou spoluprácou na trati prišla do cieľa s náskokom viac ako šesť minút a víťazstvo si v záverečnom špurte pripísal pretekár TJ Favorit Brno Tomáš Zechmeister. Dominik Zaťko obsadil v celkovej klasifikácii 18.miesto.

Kadeti absolvovali deväť okruhov, spolu 68,1km. Po víťazstve Davida Zverka v Pičíne a druhom mieste v Zbraslavy  vzbudzoval náš pretekár v českom peletóne značný rešpekt. Zverko potvrdil v tomto preteku svoju výbornú pripravenosť na sezónu a opäť zvíťazil. Pripísal si tak na svoje konto ďalšie cenné víťazstvo a urobil nesmierne dôležitý krok na ceste k nominácii pre účasť na Európskom Olympijskom festivale. Pochvalu za odovzdaný výkon v preteku si zaslúži aj ďalší náš talentovaný kadet Juraj Bellan, ktorý prišiel do cieľa na deviatom mieste a výrazne svojím výkonom prispel k víťazstvu tímového kolegu.

Najpočetnejšie zastúpenie mali cyklisti MŠK v kategórii starších žiakov, kde nás reprezentovali Nicolas Jelža, Adrián Foltán, Matej Truban a Kristián Zimány. Štvorica starších žiakov MŠK už od úvodných kilometrov sa usadila na čele peletónu, vzorne spolupracovala a na trati 31,1km udávala tempo. V záverečnom špurte do cieľa sa najlepšie zorientoval pretekár CK Windoor´s Příbram Petr Mosinger, ktorý zvíťazil pred našim Adriánom Foltánom. Tento objav sezóny 2010, vlani ešte mladší žiak, potvrdil vo svojom premiérovom štarte vo vyššej kategórii, že pre žiarsku cyklistiku v ňom rastie ďalší perspektívny cyklista. Nicolas Jelža došpurtoval na šiestom, Matej Truban na štrnástom a Kristián Zimány na päťnástom mieste.

Už v sobotu 23.apríla 2011 čaká na cyklistov MŠK ďalšie významné podujatie a to prvé kolo Slovenského pohára v cestnej cyklistike, ktoré sa pôjde v Suchej nad Parnou. Po tomto preteku sa žiarsky cyklisti presunú do Kyjova, kde absolvujú pretek Českého pohára.