Ungvarský získal ďalšie druhé miesto

23.05.2021 09:38:06
Aj druhé kolo Slovenského pohára v cestnej cyklistike bolo pre nás napriek nepriaznivému počasiu a absencii niekoľkých pretekárov pre zranenie úspešné. Na letisku v Dolnom Hričove sa na štarte zišla slušná konkurencia, keď štartovali aj pretekári zo zahraničia. Počas takmer celých pretekov pršalo a fúkal silný vietor a chlad tiež nepridal na pohode.
V kat. MINI štartoval A. Jelža, ktorý odťahal takmer celé preteky na špici. V špurte obsadil 11.m. Ml. Žiaci odjazdili 6 okruhov bodovacej jazdy a najlepšie sa darilo B. Peszekimu, ktorý nebodoval a skončil na 16.m., M. Dekýš prišiel na 22.m. Žiačky odjazdili tiež 6 okruhov a naša T. Ďuríková sa snažila bojovať v špurte o body do poradia. Napokon obsadila 12.m. St. Žiaci bojovali na rozmočenej trati a F. Záhorec bodoval aj na bodovačkách. Napokon po bojovom výkone obsadil pekné 7.m. so stratou 5 bodov na pódium. J. Glezgo obsadil 23.m.,M.Čerťaský pri svojom druhom štarte 29.m. a J. Benča 34.m.
Kadeti opäť jazdili veľmi aktívne, stále sa nastupovalo, každý sa pokúšal o únik a zisk bodov na bodovačkách. Napokon sa podarilo odpútať 9- člennej skupine, kde boli aj naši M. Ďurík a R. Jackuliak. Napokon Ďurík bodoval v záverečnej bodovačke a získal 2.body. Stačilo mu to na celkové 10.m. R. Jackuliak síce nebodoval, ale pomáhal Ďuríkovi v špurtoch. Napokon skončil na 14.m. Najvyššie skončil F. Štanceľ na 6.m., keď vyhral prvú bodovačku a v polovici pretekov ešte stále viedol. Napokon,ale nezachytil únik vedúcej skupiny. A. Antal prišiel na 26.m.
Junior a aktuálny majster SR  L. Ungvarský získal 2.m.???? po veľmi peknom bojovom výkone. Zdolal ho iba M. Svrček, ktorý jazdí v Taliansku v TEAM Franco Ballerini.
V ženách a juniorkách zvíťazila ????????suverénne V. Zelinová, ktorá je na hosťovaní v Dukle Bratislava.
GRATULUJEME VŠETKÝM za výkony a bojovnosť. Skoré uzdravenie prajeme zranením chalanom: D.Sochanovi,M.Májikovi,Ch.Jelžovi a M. Barényimu.????????
Už najbližší víkend sa vidíme v Turčianskych Tepliciach na pretekoch horských bicyklov.