obr: Spoločné M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike.

Spoločné M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike.

Od 17-20.6.201 sa uskutočnili spoločné M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike juniorov, junioriek, žien a mužov v Bánovciach nad Bebravou. V kategórii juniorov nás zastupoval L.Ungvarský MŠK CK Žiar nad Hronom a v kategŕii žien V.Zelinová hosťujúca v Dukle Bratislava.

Vo štvrtok bola na programe časovka jednotlivcov a v sobotu cestné preteky jednotlivcov. V nedeľu šampionát vyvrcholil pretekmi ELITE kategórie.

V kategórii juniorov zvíťazil suverénne M. Svrček Team Franco Ballerini(ITA) pred druhým L. Sokolikom Slávia TN +2:04,58 a tretím M. Juríkom Slávia TN +2:09,21. Náš zástupca L. Ungvarský MŠK CK Žiar nad Hronom skočil v časovke na 14.m. +3:55,32. V kategórii žien štartovala V. Zelinová, ktorá hosťuje v Dukle BA. Obsadila 8.m. Víťazkou sa stala N. Jenčušová BEPINK(ITA) časom 28:38,72. Druhé miesto obsadila J. Keseg Števková OUTSITERZ +00:58,37, tretia skončila N. Čorbová PRO CYCLING Team Bratislava +01:44,80.

V sobotu popoludní bojovali juniori s porciou 130km a obrovským teplom. Štyri okruhy poriadne preverili a preriedili štartové pole. Počas stúpania v treťom okruhu vznikol rozhodujúci únik 13 - člennej skupinky. V nej bolo viacero favoritov na titul z oboch krajín, žiaľ bez obhajcu L. Ungvarského MŠK CK Žiar nad Hronom. Najviac aktívny v úniku bol majster SR v časovke M. Svrček Team Franco Ballerini , ktorý sa dokázal odpútať od úniku a prišiel si sám pre titul aj na ceste. Druhý skončil v špurte úniku T. Sivok Willebrord Wil Vooruit a treti L. Sokolik Slávia Trenčín. L. Ungvarský MŠK CK Žiar nad Hronom vybojoval pekné 6.m napriek veľkej snahe. Veľké teplo robilo obrovské problémy všetkým pretekárom, ktorý vypili množstvo vody a tak v junioroch dokončila iba polovica štartujúcich.
Doobeda v spoločnej kategórii žien a junioriek prišlo na 97,5km trati k záverečnému špurt. Tesne pred cieľom v "kruháči" došlo k pádu na čele, kde bola aj V. Zelinová Dukla Bratislava. Naštastie nespadla, ale musela ísť na brzdy čo ju stálo lepšie umiestnenie. Napokon sa nezapojila do špurtu o víťazstvo. Prvým rokom v kategórii žien však vybojovala výborné 5.m.
Gratulujeme obom!!


Novinky

Priviezli sme 9 medailí z dráhového šampionátu.

V dňoch 2-5.7.2021 sa uskutočnil dráhový šampionát na velodrome v Prešove, vo vytrvalostných disciplínach. Sme radi,že ...

Spoločné M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike.

Od 17-20.6.201 sa uskutočnili spoločné M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike juniorov, junioriek, žien a mužov ...

Ungvarský získal ďalšie druhé miesto

Aj druhé kolo Slovenského pohára v cestnej cyklistike bolo pre nás napriek nepriaznivému počasiu a absencii ...

Úspešný vstup do novej sezóny.

Včera odštartoval SP aj v cestnej cyklistike. Na kritériu v Dolnom Hričove sa predstavili aj naši ...

Ungvarský získal prvý bod do Svetového pohára

Uplynulý víkend v nedeľu 2.mája sa v PLZNI konal svetový pohár juniorov „GRAND PRIX WEST BOHEMIA“. Za účasti ...

Cyklistické pedále sa konečne roztočili

V sobotu 1. mája odštartovala cyklistická sezóna 2021. V lyžiarskom stredisku DROZDOVO sa uskutočnilo 1.kolo Slovenského pohára v horských ...

Príprava pokračuje naplno

Napriek prísnym pandemickým opatreniam pokračuje v rámci možností príprava na sezónu 2021. Veríme, že situácia ...

Klubové preteky dopadli úspešne

Cyklistická sezóna sa po uvolnení opatrení konečne rozbehne v sobotu 1. mája. V lyžiarskom stredisku ...

Prvé jarné km tradične v Chorvátsku

Prvé jarné kilometre v teplom počasí absovovali od 24.februára do 6.marca cyklisti MŠK CK Žiar nad ...

Viac noviniek