obr: Spoločné M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike.

Spoločné M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike.

Od 17-20.6.201 sa uskutočnili spoločné M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike juniorov, junioriek, žien a mužov v Bánovciach nad Bebravou. V kategórii juniorov nás zastupoval L.Ungvarský MŠK CK Žiar nad Hronom a v kategŕii žien V.Zelinová hosťujúca v Dukle Bratislava.

Vo štvrtok bola na programe časovka jednotlivcov a v sobotu cestné preteky jednotlivcov. V nedeľu šampionát vyvrcholil pretekmi ELITE kategórie.

V kategórii juniorov zvíťazil suverénne M. Svrček Team Franco Ballerini(ITA) pred druhým L. Sokolikom Slávia TN +2:04,58 a tretím M. Juríkom Slávia TN +2:09,21. Náš zástupca L. Ungvarský MŠK CK Žiar nad Hronom skočil v časovke na 14.m. +3:55,32. V kategórii žien štartovala V. Zelinová, ktorá hosťuje v Dukle BA. Obsadila 8.m. Víťazkou sa stala N. Jenčušová BEPINK(ITA) časom 28:38,72. Druhé miesto obsadila J. Keseg Števková OUTSITERZ +00:58,37, tretia skončila N. Čorbová PRO CYCLING Team Bratislava +01:44,80.

V sobotu popoludní bojovali juniori s porciou 130km a obrovským teplom. Štyri okruhy poriadne preverili a preriedili štartové pole. Počas stúpania v treťom okruhu vznikol rozhodujúci únik 13 - člennej skupinky. V nej bolo viacero favoritov na titul z oboch krajín, žiaľ bez obhajcu L. Ungvarského MŠK CK Žiar nad Hronom. Najviac aktívny v úniku bol majster SR v časovke M. Svrček Team Franco Ballerini , ktorý sa dokázal odpútať od úniku a prišiel si sám pre titul aj na ceste. Druhý skončil v špurte úniku T. Sivok Willebrord Wil Vooruit a treti L. Sokolik Slávia Trenčín. L. Ungvarský MŠK CK Žiar nad Hronom vybojoval pekné 6.m napriek veľkej snahe. Veľké teplo robilo obrovské problémy všetkým pretekárom, ktorý vypili množstvo vody a tak v junioroch dokončila iba polovica štartujúcich.
Doobeda v spoločnej kategórii žien a junioriek prišlo na 97,5km trati k záverečnému špurt. Tesne pred cieľom v "kruháči" došlo k pádu na čele, kde bola aj V. Zelinová Dukla Bratislava. Naštastie nespadla, ale musela ísť na brzdy čo ju stálo lepšie umiestnenie. Napokon sa nezapojila do špurtu o víťazstvo. Prvým rokom v kategórii žien však vybojovala výborné 5.m.
Gratulujeme obom!!


Novinky

V Podbrezovej obsadil Glezgo druhé miesto

V nedeľu pokračoval Slovenský pohár v cyklokrose v Podbrezovej. Naši pretekári pokračovali vo výborných výsledkoch. Starší žiak ...

Glezgo bronzový v Dohňanoch na cyklokrose

Dnes sa rozbehla cyklokrosová sezóna 1.kolom v Dohňanoch. Väčšina pretekárov postúpila do staršej kategórie a budú ...

Dubajová získala bronz na majstrovstvách Slovenska

Včera sa uskutočnili M-SR v MTB maratóne v Bratislave. Darilo sa našej Janke Dubajovej MŠK CK ...

Vo Vrábloch skončil Ungvarský strieborný a Záhorec bronzový

V nedeľu 26.septembra sa uskutočnilo finále Slovenského pohára v cestnej cyklistike. Mesto Vráble privítalo už tradične ...

Dubajová je celkovou víťazkou ŠKODA MTB maratónu

V sobotu 18. septembra sa uskutočnilo finále ŠKODA MTB Maratón v Rajeckých Tepliciach. V upršanom počasí na ...

Ďurík tretí na Račianskej časovke do vrchu

V stredu 15.septembra sme štartovali na Račianskej časovke do vrchu - 6km. V náročnom stúpaní na ...

Juniorka Dubajová zvíťazila v Košiciach

Juniorka J. Dubajová MŠK CK Žiar nad Hronom sa včera predstavila na pretekoch Slovenského pohára singletrack ...

Ungvarský štartuje v piatok na majstrovstvách Európy

Pretekár nášho klubu Lukáš Ungvarský (MŠK CK Žiar nad Hronom) sa v piatok 10.9.2021 predstaví na ...

Záhorec zvíťazil v Dudinciach

Cez víkend 28-29.8.2021 pokračoval Slovenský pohár v cestnej cyklistike v Dudinciach a Krupine za medzinárodnej účasti. ...

Viac noviniek