Slovenský pohár v réžii žiarskych cyklistov

16.06.2008 00:00:00
sobotu 7. júna 2008 pokračoval seriál Slovenského pohára cestných cyklistov svojim v poradí jedenástym kolom, ktorého organizátorom bol Cyklistický klub Horné Obdokovce v spolupráci s obecným úradom. Preteky boli súčasťou Kritérijnej ligy SR a išli sa ako IX. Ročník ? O pohár starostu obce Horné Obdokovce? Trať cyklistického kritéria viedla ulicami obce, merala 900 metrov a mala rovinatý profil. Kategória mladších žiakov absolvovala bodovacie preteky na 9 okruhov a zaslúžené prvenstvo si odniesol cyklista MŠK Žiar nad Hronom Dominik Mihalčík, pred Matejom Oravcom z CyS Žilina. Dominik Mihalčík si týmto prvenstvom iba upevnil vedúce postavenie v dlhodobej súťaži Slovenského pohára. Výborný výkon podali aj ostatní mladší žiaci MŠK, keď obsadili Karol Hasch štvrté miesto, Matej Truban šieste, Henrich Hasch osme, Nicolas Jelža desiate a Filip Gašpar dvanáste miesto. Starší žiaci absolvovali bodovacie preteky na 21 okruhov a suverénne víťazstvo si odniesol pretekár Olympiku Trnava Ľuboš Malovec. Po dobre zvládnutej taktickej jazde obsadil Lukáš Vaš bodované siedme miesto a Samuel Šmondrk po nevýraznom výkone obsadil patnáste miesto. Kadeti absolvovali bodovacie preteky na 30 okruhov a zviedli medzi sebou veľký boj o prvenstvo. Aktívny boli hlavne cyklisti MŠK, ktorý sa neustále pokúšali uniknúť svojím súperom. Prvenstvo si nakoniec odniesol pretekár Johan Schwabik zo Spišskej Novej Vsi pred Jakubom Bučom z CyS Žilina a príjemným prekvapením bolo tretie miesto Olivera Rittera z MŠK Žiar nad Hronom. Aktivita na trati sa odzrkadlila na výsledkovej listine, keď kadeti MŠK Žiar nad Hronom obsadili štvrté miesto Filip Filipčík, piate Maroš Beňo a deviate Boris Vencel. Dominik Zaťko obsadil so stratou jedného okruhu 20. miesto. Kategória juniorov absolvovala bodovacie preteky na 42 okruhov a suverénnym víťazom sa stal úradujúci Majster Európy v horskej cyklistike Peter Sagan z CyS Žilina. Saganov únik z peletónu zachytil ako jediný Michal Procner z MŠK Žiar nad Hronom, ktorý obsadil druhé miesto. Za predvedenú stíhaciu jazdu si Michal Procner zaslúži uznanie. Tretie miesto patrilo domácemu odchovancovi v súčasnosti TJ Slávia ŠŠ Kellys Trenčín Tomášovi Ažaltovičovi. Peter Bališ obsadil s prehľadom bodované štvrté miesto a Andrej Došek dvanáste. V nedeľu 8. júna 2008 bolo na programe dvanáste kolo Slovenského pohára, ktorého organizátorom bol Stejskal team Prievidza. Trať cyklistického kritéria viedla po okruhu dlhom 1300 metrov okolo hotela Magura. Pretek mladších žiakov, ktorí štartovali na šesť okruhov bodovacej jazdy bol bez zastúpenia cyklistov MŠK Žiar nad Hronom, ktorí dali prednosť pretekom Slovenského pohára horských cyklistov v Smoleniciach. Kategória starších žiakov absolvovala 9 okruhov bodovacej jazdy a prvenstvo si odniesol suverénny Ľuboš Malovec z Olympiku Trnava. Starší žiaci MŠK Žiar nad Hronom obsadili Samuel Šmondrk nepopulárne štvrté miesto a Lukáš Vaš po páde trináste. V réžii žiarskych cyklistov sa išiel pretek kadetov na 15 okruhov bodovacej jazdy. Ihneď po štarte unikol svojím súperom Maroš Beňo, ktorý svoju sólovú jazdu dotiahol až do konca a bezpečne zvíťazil. Aj ostatné miesta na stupni víťazov patrili cyklistom MŠK Žiar nad Hronom. Oliver Ritter obsadil druhé a Filip Filipčík tretie miesto. Boris Vencel piatym miestom potvrdil suverenitu Žiarčanov v tomto preteku. Dominik Zaťko bol klasifikovaný na 18. mieste. Kadeti MŠK Žiar nad Hronom dali recept juniorom, ktorí štartovali na 25 okruhov bodovacej jazdy. Po štarte sa odhodlal na samostatný únik Peter Bališ, ktorý vydržal v úniku do konca a zaslúžene zvíťazil pred Milanom Rovňakom z CK Ansima Moldava. Tretia priečka patrila Tomášovi Ažaltovičovi z TJ Slávia ŠŠ Kellys Trenčín a štvrtá Michalovi Procnerovi z MŠK Žiar nad Hronom. F.Sitora