Slovenský pohár v cyklokrose Krupina

30.11.2015 21:57:17
Slovenský pohár v cyklokrose Krupina

V Sobotu sa naši zverenci zúčastnili pretekov v Krupine, kde sa konalo predposledné kolo BIKEPRO Slovenského pohára v cyklokrose.

Ako prvá sa na štart postavila kategória Mladší a Starší žiaci spoločne s dievčatami, kde sme mali zastúpenie troch pretekárov. Rastislav Paulík mal hneď po štarte nešťastný pád, po ktorom musel byť ošetrený záchrannou službou. Michal Holic spoločne s Viktóriou Paulíkovou pokračovali v pretekoch. Michal skončil na 7. mieste, z mladších žiakov a Viktória sa medzi dievčatami umiestnila na peknom 6. mieste.

Hneď po nich odštartovala kategória Kadeti, Ženy a Masters B. V tejto kategórii si najlepšie počínal Adam Foltán, ktorý od začiatku diktoval tempo pretekov, podarilo sa mu túto kategóriu ovládnuť a suveréne zvíťazil. Matej Záhorec skončil 6. so stratou 2 minút a za ním na 9. mieste skončil ďalší z našich Andrej Zelina so stratou niečo cez 3 minúty.

Po nich nasledovala hlavná kategória Mužov ELITE, Juniorov a Masters A, ktorá odštartovala na 50 minút jazdy. V kategórii juniorov odštartovali naši dvaja najstarší zverenci, Ján Gajdošík a Adrián Foltán. Ján sa ako jediný dokázal od začiatku udržať s tými najlepšími, tým sa odpútal od ostatných juniorov a po 50 minútach slávil víťazstvo na domácej trati. Adrián sa pomaličky prepracoval dopredu a nakoniec skončil na nepopulárnom, ale krásnom 4. mieste. V tejto kategórii sa postavil na štart aj jeden s ocinov našich detí a to Zdenko Záhorec.

Budúci víkend nás čakajú Majstrovstvá Slovenska v Košiciach, kde sa pokúsime ukoristiť tie najcennejšie kovy.