Sezónu sme odštartovali víťazstvami

14.04.2014 22:18:13
Sezónu sme odštartovali víťazstvami

V sobotu 12.apríla a v nedeľu 13.apríla odštartovala sezóna Slovenským pohárom v cestnej cyklistike. Usporiadateľom úvodných pretekov bol CK Olympik Trnava. V sobotu na pretekárov čakala etapa pravdy „časovka jednotlivcov". Našim chlapcom sa darilo výborne a dosiahli niekoľko pódiových umiestnení. V kategórii starších žiakov zvíťazil na trati dlhej 9,8km  Adam Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom, časom 14:51min. Na druhom mieste prišiel  M.Blaško  CYS Žilina +2sec., tretí skončil M.Bugár CK Dynamax Nitra +25sec.  Dobrý výkon podal L.Lajtoš, ktorý skončil na 6.mieste, L.Kovár na 19.mieste, M.Černek na 21.mieste a T.Kamenský na 26.mieste. V kategórii kadetov si víťazstvo v časovke dlhej 14,6km pripísal Adrián Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom, časom 20:09min. Druhé miesto obsadil M.Štoček CYS Žilina +25sec. Tretí skončil S.Oros TJ Slávia ŠG Trenčín. Ďalší naši po výbornom výkone obsadili : H.Hasch 4.miesto, J.Varhaňovský 6.miesto, M.Foltán 8.miesto, J.Gajdošík 16.miesto, A.Žarnovičan 33.miesto a J.Friedmann 41.miesto. Juniori absolútne ovládli štartové pole a obsadili celé pódium. Na trati dlhej 22,8km zvíťazil D.Zverko CK MŠK Žiar nad Hronom, časom 30:26min. Druhé miesto obsadil K.Zimány CK MŠK Žiar +1:50min, tretí skončil  N.Jelža CK MŠK Žiar +2:10min. Výborný výkon podal aj M.Truban, ktorý sa umiestnil na 5.mieste.

V nedeľu na pretekárov čakal okruh dlhý 23km v okolí Suchej nad Parnou. Chalanom sa darilo podobne ako v sobotu a opäť dali o sebe vedieť. Juniori absolvovali 92km a po tímovej spolupráci a úspešnom úniku zvíťazil K.Zimány pred  D.Zverkom obaja CK MŠK Žiar. Tretí skončil zo stratou 2:01min M.Gavenda TJ Slávia ŠG Trenčín. V hlavnej skupine prišiel M.Truban na 7.mieste a N.Jelža na 14.mieste. Kadeti absolvovali pretek dlhý 69km a z víťazstva sa v záverečnom špurte tešil A.Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom. Druhé miesto obsadil J.Ruman ACK Stará Ves pre tretím T.Kapajčíkom ŽP Šport Podbrezová. Ďalší naši obsadili : J.Varhaňovský 9.miesto, A.Žarnovičan 16.miesto, H.Hasch 32.miesto, J.Gajdošík 33.miesto, M.Foltán 34.miesto a J.Friedmann po páde nedokončil. Starší žiaci absolvovali 46km. Z víťazstva sa tešil M.Blaško CYS Žilina, pred  L.Lajtošom CK MŠK  Žiar nad Hronom. A.Foltán prišiel na 7.mieste, L.Kovár na 11.mieste,  M.Černek na 16.mieste a T.Kamenský na 19.mieste.

Chalanom gratulujeme k víťazstvám!!!