Regiónom Nitrianskeho kraja

16.07.2013 21:31:34
Regiónom Nitrianskeho kraja

Celkovými víťazmi v jednotlivých kategóriách sa stali: zľava  Martin Chren (Olympik Trnava), Juraj Bellan (Žiar n/Hr.), Marek Bugár (CK Dynamax Nitra), Adrian Foltán (Žiar n/Hr).

žltý dres pre celkového víťaza si vybojovali: ml.žiak M.Bugár(CK Dynamax Nitra), st.žiak M.Chren(CK Olympik Trnava), kadet A.Foltán(MSK Ziar nad Hr.), junior J.Bellan(MSK Ziar nad Hr.)

Etapové preteky "Regiónom Nitrianskeho Kraja".

Žiarsky cyklisti úspešní v mládežníckych etapových pretekoch Regiónom Nitrianskeho kraja.

Preteky sa uskutočnili pod záštitou mesta Nitra,obce Mojmírovce a mesta Vráble. Určené boli pre mládežnícke kategórie (od mladších žiakov po juniorov). Sú to jediné etapové preteky na Slovensku pre všetky vekové kategórie mládeže.

Úvodná etapa sa uskutočnila v Nitre, pod názvom Memoriál Jána Vanča. Na cyklistov čakali preteky s hromadným štartom od mestského parku pod hradom s cieľom na Zobori pri liečebnom ústave. Krátka, ale náročná trať v dĺžke takmer 5km s prevýšením 157m dokonale preverilo pelotón. Víťazstvo v etape získali - ml. žiaci:1. Marek Bugár (CK Dynamax Nitra),2. M.Černek(MŠK Žiar nad Hr.)3. K.Czánová(CYS Žilina),5. T.Kamenský,8. M.Terem(obaja MŠK Žiar nad Hr.), st.žiaci:1. M. Chren (CK Olympik Trnava),2. J.Varhaňovský(MŠK Žiar nad Hr.)3. M.Cverenkár(Tj Slavia ŠG Trenčín),5. M.Valuška,6. A.Foltán,10. L.Lajtoš,11. L.Kovár(všetci MŠK Žiar nad Hr.), kadeti:1. A.Foltán (MŠK Žiar n/Hr.),2. A.Zeman(ŠKC Dubnica),3. J.Michalička(CYS Žilina),7. H.Hasch,9. N.Jelža,12. K.Zimany,13. M.Truban,17. J.Gajdošík,22. M.Foltán(všetci MŠK Žiar nad Hr.) juniori:1. M.Dubeň (CYS Žilina),2. J.Bellan(MŠK Žiar nad Hr),3. S.Mičuda(TJ Slavia ŠG Trenčín),12. L.Janespal(MŠK Žiar nad Hr.). Víťazi etapy boli oblečení do žltého dresu.

Popoludní odštartovala druhá etapa v Mojmírovciach. Cyklisti absolvovali časovku jednotlivcov na rovinatej trati. Etapové víťazstvo si vybojovali:ml.žiaci 1. M. Bugár(CK Dynamax Nitra),2. D.Sikora(CYS Žilina),3. H.Horváthova(Triatlon Team),4. M.Černek,6. T.Kamenský,10. M.Terem(všetci MŠK Žiar nad Hr.), St.žiaci:1. M. Chren(CK Olympik Trnava),2. J.Varhaňovský(MŠK Žiar nad Hr.),3. D.Toman(ŠKC Dubnica),6. A.Foltán,9. L.Lajtoš,11. M.Valuška,12. L.Kovár(všetci MŠK Žiar nad Hr.), kadet:1. Š. Sanetrik (Pro efekt team)2. A.Foltán,3. M.Hloža(Púchov),4. M.Foltán,5. N.Jelža,6. M.Truban,10. H.Hasch,13. K.Zimány,25. J.Gajdošík(všetci MŠK Žiar nad Hr.), juniori:1.  J. Bellan (MŠK Žiar n/Hr.),2. M.Holomek(TJ Slavia ŠG Trenčín,3. T.Harag(CYS Žilina),8. L.Janespal(MŠK Žiar nad Hr.)

V nedeľu sa pelotón presunul do Vrábeľ. Tu absolvovali cyklisti kritérium - okruhy v centre mesta na 1050-m dlhom okruhu. Boj o žltý dres a celkové víťazstvo, v poslednej etape vyprovokoval k veľkej aktivite pretekárov. Stupne víťazov si vybojovali ml.žiaci:1. M. Bugár(CK Dynamax Nitra),2.D.Sikora(CYS Žilina),3. L.Michaličková(CYS Žilina),4. M.Černek,8. T.Kamenský,11. M.Terem(všetci MŠK Žiar nad Hr.),st.žiaci:1. M. Štoček (Žilina),2. M.Chren(CK Olympik Trnava),3. J.Varhaňovský(MŠK Žiar nad Hr.),5. A.Foltán,8. M.Valuška,12. L.Lajtoš,15. L.Kovár(všetci MŠK Žiar nad Hronom,kadeti:1. N. Jelža (MŠK Žiar n/Hr.),2. H.Hasch,3. M.Foltán,4. A.Foltán(všetci MŠK Žiar nad Hr.),10. J.Gajdošík,18. K.Zimány,21. M.Truban(všetci MŠK Žiar nad Hr.),junior:1. T. Harag (Žilina),2. J.Bellan(MŠK Žiar nad Hr.),3. M.Holomek(TJ Slavia ŠG Trenčín),9. L.Janespal(MŠK Žiar nad Hr.)

Zelený dres si vybojovali kadet Nicolas Jelža (MŠK Žiar nad Hronom) a junior Tomáš Harag (CYS Žilina).

Celkovými víťazmi v jednotlivých kategóriách sa stali ml.žiaci:1. Marek Bugár (CK Dynamax Nitra),2. M.Černek(MŠK Žiar nad Hr.),3.H.Horváthova(CYS Žilina),6. T.Kamenský,9. M.Terem(obaja MŠK Žiar nad Hr.), st.žiaci:1. Martin Chren (Trnava),2.J.Varhaňovský(MŠK Žiar nad Hronom),3.D.Toman(ŠKC Dubnica),4. A.Foltán,8. M.Valuška,11. L.Lajtoš,14. L.Kovár(všetci MŠK Žiar nad Hr.), kadeti:1. Adrian Foltán,2. N.Jelža(obaja MŠK Žiar nad Hronom), 3.A.Zeman(ŠKC Dubnica),5. H.Hasch,6. M.Foltán,13. M.Truban,16. K.Zimány,17. J.Gajdošík(všetci MŠK žiar nad Hr), juniori:1. Juraj Bellan ( MŠK Žiar nad Hr.),2. T.Harag(CYS Žilina), 3. S.Mičuda(TJ Slavia ŠG Trenčín), 10.L.Janespal(MŠK Žiar nad Hr).

Gratulujeme všetkým víťazom. !!!!