Procner na Dňoch cyklistiky na Spiši víťazne

17.09.2008 00:00:00
Počas víkendu v sobotu 13.9. a v nedeľu 14.9. 2008 sa v Spišskej Novej Vsi konali jedny s najstarších pretekov na Slovensku už 53.ročník cyklistických pretekov Dni cyklistiky na Spiši. Preteky boli zaradené do dlhodobej súťaže Slovenského pohára v cestnej cyklistike mládeže pre rok 2008. V sobotu bola na programe náročná horská časovka na 11,2 km so štartom z Novoveskej Huty a cieľom na horskom prechode Grajnár 1023 m.n.m. Po vynikajúcom výkone si prvenstvo v kategórii juniorov v tejto časovke odniesol časom 00: 23:41,56 hod. pretekár Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom Michal Procner. Svoju vysokú výkonnosť potvrdil Procner najrýchlejším časom , ktorý neprekonali ani štartujúci muži kategórie Elite. Je to potešujúci výsledok pred blížiacimi sa pretekmi Svetového pohára Kroz Istria 19.9. ? 21.9.2008, kde bude štartovať v drese Slovenska spolu s ďalším klubovým kolegom Petrom Bališom. Ten po slabšom výkone obsadil časom 00: 25:42,60 hod. siedme miesto. V kategórii kadetov si najlepšie z cyklistov MŠK Žiar nad Hronom počínal na trati horskej časovky Maroš Beňo, ktorý obsadil časom 00:27:33,49 hod. nepopulárne štvrté miesto, Filip Filipčík časom 00:28:20,41 obsadil dvanáste, Dominik Zaťko časom 00:28:27,90 trináste a Oliver Ritter časom 00:28:41,10 šestnáste miesto. Prvenstvo v kategórii kadetov si zaslúžene odniesol domáci pretekár Johan Schwabik časom 00:25:08,12 hod. V kategórii starších žiakov, ktorí štartovali na skrátenej trati dlhej 4,6km si prvenstvo odniesol časom 00:11:16,74 Ľuboš Malovec z Olympiku Trnava. Starší žiaci MŠK Žiar nad Hronom Samuel Šmondrk a Lukáš Vaš obsadili štrnáste a osemnáste miesto. Najpočetnejšie zastúpenie mali cyklisti MŠK Žiar nad Hronom v kategórii mladších žiakov, kde Dominik Mihalčík obsadil pekné druhé miesto, nádejný, mladučký Henrich Hasch krásne tretie miesto, Nicolas Jelža deviate, Matej Truban patnácte, Karol Hasch šestnáste a Filip Gašpar sedemnáste miesto. V nedeľu 14.septembra 2008 bol na programe Dňoch cyklistiky na Spiši pretek v uliciach mesta. Mestský okruh dlhý 1600 metrov sa jazdil na Radničnom námestí v centre Spišskej Novej Vsi. Mladší žiaci okruh absolvovali trikrát a išli ho ako hladkú jazdu. Prvenstvo v tejto kategórii si odniesol Ferdinant Barták z ŠKC Dubnica. Mladší žiaci MŠK Žiar nad Hronom obsadili Dominik Mihalčík tretie miesto, Karol Hasch piate, Filip Gašpar šieste, Matej Truban siedme, Nicolas Jelža deviate a Henrich Hasch jedenáste miesto. V kategórii starších žiakov, ktorí štartovali na devať kol bodovacej jazdy obsadil Lukáš Vaš pekné štvrté miesto a Samuel Šmondrk siedme miesto. Víťazstvo v tejto kategórii si odniesol suverénny Ľuboš Malovec z Olympiku Trnava. Kadeti absolvovali 15 kol bodovacej jazdy a po kolektívnom výkone si prvenstvo odniesol žiarčan Filip Filipčík. Maroš Beňo obsadil štvrté miesto, Oliver Ritter piate a Dominik Zaťko trináste miesto. V kategórii juniorov, ktorí absolvovali osemnásť kol bodovacej jazdy zvíťazil po samostatnom úniku, suverénne jazdiaci Michal Procner. Jeho klubový spolujazdec Peter Bališ obsadil štvrté miesto. František Sitora