Na úvod sezóny víťazne

30.03.2022 15:00:49
Na úvod sezóny víťazne

V dňoch 26-27.3.2022 sa rozbehla sezóna cestných cyklistov v Českej republike. V sobotu v Hlohovci "Trofeo Cinelli 2022" a v nedeľu v Pardubiciach "Techniserv cup". Oba dni sa krúžilo na okruhoch v okolí spomínaných miest. Sezónu najlepšia odštartovala žiačka T.Ďuríková, ktorá v sobotu nedala svojim súperkám šancu a zvíťazila. Darilo sa aj ostatným našim pretekárom. Kadet M.Čerťaský obsadil 6.m. Starší žiak J.Glezgo si pripísal na úvod pekné úvod 5.m. Juniori štartovali pred elitnými mužmi, s ktorými boli aj hodnotení. Chalani bojovali na ľahších prevod a zvládli to výborne pri priemernej rýchlosti 40km/h. M.Ďurík skončil na 7.m. a R.Jackuliak 8.m. Žena V.Zelinová obsadila po bojovnom výkone pekné 5.m.

V nedeľu sme sa vybratí pretekári presunuli do Pardubíc,kde čakal členitejší  terén. Kadeti bojovali v prvej skupine a najlepšie sa darilo v špurte D.Sochanovi na 36.m. Špurtér F.Záhorec mal pád a tak zaostal a v záverečnom špurte nemohol bojovať o umiestnenie.

Juniori boli v hlavnej skupine takmer do konca, pri priemere 38km/hod. V predposlednom kole sa značne zrýchlilo a tempu nestačil R.Jackuliak, ktorý finišoval na 47.m. Najlepšie sa darilo M.Ďuríkovi, ktorý v závere špurtoval  na peknom 13.m. ako najlepší Slovák. Škoda že pod kopcom nebol na čele v pelotóne a tak sa pripravil o pódium.

Všetci podali dobrý výkon nakoľko sme na preteki odcestovali priamo zo sústredenia bez oddychu.

Už najbližší víkend 2-3.4.2022 začína Slovenský pohár aj na slovenských cestách v Trnave.