Na tour Petra Sagana v Žiline zvíťazil Rybanský

10.05.2023 07:03:35
Na tour Petra Sagana v Žiline zvíťazil Rybanský
V sobotu 6.mája sa v Žilinskom lesoparku konalo 2.kolo Detskej Tour Petra Sagana. Napriek dažďu a veľkému množstvu blata na technicky náročnej trati všetci zabojovali o pódiové umiestnenia.
Premiéru v kategórii mini chlapci si odkrútil Samuel Karovič, ktorý po bojovnom výkone obsadil pekné 37.m. Mladší žiaci jazdili na veľkom 2500m dlhom okruhu. Absolvovali ho 3x a najlepšie si počínal Alex Jelža, ktorý finišoval v silnej konkurencii na dobrom 30. mieste, Denis Kozár obsadil 39. miesto a Matúš Michaleje 46. miesto.
Starší žiaci absolvovali rovnaký okruh 4x a medzi favoritov na víťazstvo patril aj náš Tadeáš Rybanský. Hneď od štartu išiel do čela a trať mu vyhovovala. Nikoho pred seba nepustil a stal sa víťazom s náskokom 12 sekúnd. Dlho sa v top 10 pohyboval aj Maxim Májik, ale po páde skončil napokon na peknom 15. mieste. Tesne pred ním na 14. mieste došpurtoval Marco Barényi, Martin Dekýš po bojovnom výkone obsadil 17. miesto, Christian Jelža po páde 19. miesto a Timotej Molota prišiel do cieľa na 24. mieste.